КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ У ЗАПОРІЖЖІ

КТ на сучасному обладнанні. Виявлення новоутворень. Точна діагностика стану внутрішніх органів, тканин, кісток, судин.

Діагностика з використанням комп'ютерної томографії

Компьютерная томограмма

Комп’ютерна томографія (КТ) – це сучасний метод пошарового дослідження органів з використанням рентгенівського випромінювання. Дослідження реалізовано шляхом сканування по колу, під різними кутами. Отримані дані за допомогою комп’ютера перетворюються у зображення, яке можна пошарово розглянути у вигляді зрізів з наперед заданим кроком. Комп’ютерний томограф Toshiba Aquilion 64 дозволяє проводити КТ-діагностику як з використанням контрастної речовини, так і без нього.

Комп’ютерна томографія дозволяє замінити ряд досліджень, зокрема УЗД і рентгенографію. Найчастіше на КТ приходять для уточнення діагнозу після рентгена або УЗД.

На відміну від стандартного рентгена, КТ-обстеження дозволяє точно визначити локалізацію утворення, його щільність і визначити, чи носить утворення доброякісний характер.

Виконана висококласними фахівцями на сучасному обладнанні комп’ютерна томограма практично виключає вірогідність, що якісь процеси в органах залишаться непоміченими.

Оскільки КТ несе променеве навантаження (випромінювання) на організм, і в окремих випадках вона вище, ніж при традиційному рентгенологічному обстеженні, комп’ютерна томографія має ряд протипоказань, зокрема, вагітність і деякі психічні розлади. Тому комп’ютерна томографія проводиться тільки за призначенням лікаря. Він же розповість, як правильно підготуватися для максимально результативного проходження КТ-діагностики.

Види комп'ютерної томографії

У Клініці Святого Миколая можна виконати такі види комп’ютерної томографії з контрастним посиленням і без (від області дослідження та контрастування залежатиме ціна дослідження):

Показання до проведення КТ

  • Захворювання легень та бронхів (ХОЗЛ, пневмонії, деструкції легеневої тканини, інфекції легень, інтерстиціальні захворювання, туберкульоз, професійні ураження органів дихання, новоутворення або метастатичне ураження органів грудної порожнини)
  • Поліпи, ретенційні кісти пазухноса
  • Патології органів черевної порожнини (утворення та хвороби печінки, жовчовивідних шляхів, нирок та надниркових залоз, підшлункової залози, кишечника, селезінки)
  • Судинні патології (артеріовенозні мальформації, аневризматичні розширення аорти та її гілок, патології нижньої порожнистої вени та їх приток – портальна гіпертензія, тромбоз ворітної вени тощо)
  • Патології кісткових структур з метою диференціальної діагностики (переломи, тріщини, злоякісні та доброякісні новоутворення, остеомієліт)
  • Патології суглобів (артроз, артрит)
  • Патології хребта (дегенеративні зміни, протрузії/ектрузії речовини диска, аномалії розвитку, травми, запальні процеси)
  • Захворювання головного мозку різного генезу (пухлинний процес та метастатичне ураження речовини мозку, гострі та хронічні порушення мозкового кровообігу, наслідки травм та операцій на головному мозку)

  Запис на комп’ютерну томографію, доцільність її виконання вирішується лікарем і проводиться лише за призначенням лікаря.

Можливі протипоказання

Оскільки дослідження несе променеве навантаження на організм, і в окремих випадках воно вище, ніж при традиційному рентгенологічному обстеженні, кт має низку протипоказань.

Зокрема, робити КТ не рекомендується при вагітності (можливо лише в крайніх випадках, при прямій загрозі життю матері) та деяких психічних розладах, що супроводжуються вираженим руховим збудженням. Не вдасться зробити комп’ютерну томографію людям з вагою вище 120 кг, особам з яскраво вираженою клаустрофобією та за наявності контрасту (барієвої суспензії) у шлунку або кишечнику (при скануванні органів черевної порожнини).

КТ

Для виконання КТ із болюсним контрастним посиленням протипоказаннями є:

 • Загальний тяжкий стан (декоменсовані ендокринні хвороби, бронхіальна астма)
 • Непереносимість йодовмісних препаратів
 • Ниркова недостатність (високі значення креатиніну в аналізах крові)

Переваги проведення комп'ютерної томографії

Зробити комп’ютерну томографію без черг, з мінімальною шкодою для організму, швидко та в комфортних умовах можна у Клініці Святого Миколая. Наші основні переваги:

 • Сучасний, потужний комп’ютерний томограф Toshiba Aquilion 64 з високою роздільною здатністю дозволяє проводити максимально точну діагностику
 • Кваліфіковані фахівці, від яких не вислизне навіть найменша патологія
 • Ідеально налаштовані протоколи сканування для отримання високоточних зображень
 • Можливість дослідження серця та судин у режимі реального часу
 • Зменшені дози опромінення

Чому ми кращі

reward_blue

Експертність

Ми співпрацюємо тільки з найкращими українськими та закордонними фахівцями. Клініка оснащена сучасним високотехнологічним обладнанням.

complexity_blue

Комплексність

Пацієнти Клініки Святого Миколая отримують повний цикл медичних послуг: від консультації та обстеження до малоінвазивної хірургії при необхідності.

service_blue

Кращий сервіс

Створено кращі у Запоріжжі, максимально комфортні умови для перебування пацієнтів. Реалізований онлайн-запис та електронна медична картка.

honest_blue

Чесний лікар

Лікарі Клініки Святого Миколая не роблять непотрібних призначень і досліджень. Наша мета – стати надійним медичним партнером на все життя.