Менструація при клімаксі

Діагностика та лікування захворювань клімактеричного періоду в Клініці Святого Миколая

Клімакс – це період поступового згасання репродуктивної функції жінки. Сам клімактеричний період може тривати від 3 до 5 років і закінчуватися остаточною менопаузою. Менопауза – це остання менструація. Місячні при клімаксі – нормальне явище, згасання менструальної функції відбувається поступово, але сама менструація зазнає змін. Рясність виділень може змінюватися в обсязі, тривалість місячних зменшуватися, а сам цикл ставати довшим.

Причини й особливості місячних при клімаксі

Прояви клімаксу можуть маскуватися під інші захворювання. Симптоми ендокринних, гінекологічних або онкологічних захворювань можна списати на клімактеричний період. Тому дуже важливо систематично проходити профілактичні огляди у гінеколога, ендокринолога та інших лікарів, щоб своєчасно виявити захворювання на ранній стадії або запобігти його розвитку.

Якщо ж гінеколог чітко визначив початок менопаузи, необхідно звертати увагу на тривалість місячних при клімаксі. Причиною нерегулярних місячних при клімаксі є поступове зниження роботи репродуктивної системи. Можливі навіть місячні при клімаксі через рік після попередньої менструації. Можуть бути як мізерні місячні в період початку менопаузи, так і рясні місячні при клімаксі. Те, скільки днів можуть йти місячні при клімаксі, залежить від індивідуальних особливостей жінки. Дуже важливо, щоб місячні в передклімактеричний період тривали не більше 7 днів і не були дуже великими. У разі поганого самопочуття або тривалих місячних при клімаксі необхідно невідкладно звернутися до гінеколога.

Діагностика та лікування гінекологічних захворювань при клімаксі

Діагностика починається з первинної консультації лікаря-гінеколога. Якщо раніше вже були гінекологічні або ендокринні захворювання, то рекомендується взяти з собою попередні результати обстежень, медичну карту з висновками фахівців і призначеннями, які виконувалися.

Первинна консультація включає детальний збір анамнезу, огляд на гінекологічному кріслі та взяття мазків. Можуть бути рекомендовані ПАП-тест, УЗД органів малого таза, біопсія або інші методи додаткового обстеження.

У деяких ситуаціях можуть знадобитися додаткові консультації суміжних фахівців, таких як онколог або ендокринолог. З огляду на отримані результати обстеження та індивідуальні особливості пацієнта, лікар моделює найбільш відповідну й ефективну схему лікування.

доктор Олейник

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому виконується діагностика та лікування гінекологічних патологій відповідно до європейських стандартів:

  • Команда досвідчених акушерів-гінекологів найвищої кваліфікації
  • Власна лабораторія для оперативного виконання широкого спектра аналізів
  • Повна конфіденційність і відсутність черг до лікарів
  • Можливість як консервативного, так й оперативного лікування з перебуванням у комфортному стаціонарі
  • Комплексний супровід після курсу лікування для профілактики рецидивів

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта