Лікування пневмоконіозу в Запоріжжі

Діагностика, виявлення причин і ефективне лікування пневмоконіозу в Клініці Святого Миколая

Пневмоконіоз – дослівно перекладається як «пил в легких». За фактом так і є – хвороба розвивається через тривале постійне вдихання пилу. Пилові частинки осідають в легенях, приводячи до того, що здорова тканина заміщається сполучною – утворюється фіброз. Хвороба відома ще з античних часів, і до цього дня, незважаючи на удосконалення засобів особистого захисту на виробництвах, залишається актуальною.

Причини виникнення і симптоми пневмоконіозу

Головна причина розвитку пневмоконіозу – тривале вдихання пилу і різних відходів виробництва. Особливо до цього схильні люди, чиї професії нерозривно пов’язані з контактом з харчовими речовинами – шахтарі, зварювальники, ливарники, будівельники, шліфувальники.

Певну роль відіграють додаткові фактори:

 • Наявність хронічних хвороб легенів
 • Зниження імунітету (імунодефіцити, онкологічні захворювання, хіміотерапія тощо)
 • Інфекційні ураження організму
 • Дія вібрації
 • Переохолодження
 • Фізичне перенапруження

Пилові частинки довго накопичуються в легенях, не викликаючи клінічної симптоматики. Коли їх кількість вже виростає, з’являються перші симптоми:

 • Задишка при раніше звичної фізичному навантаженні
 • Сухий постійний кашель
 • Біль за грудиною, що підсилюється при кашлі
 • Часті бронхіти та інші захворювання дихальних шляхів

Хворі починають втрачати вагу, скаржаться на слабкість, сонливість, апатію. Пневмоконіоз продовжує прогресувати, приєднуються нові симптоми:

 • Хрипи в легенях (часто можна почути навіть на відстані)
 • Ознаки дихальної недостатності
 • Недостатність кровообігу

Діагностика захворювання

У Клініці Святого Миколая будь-яке обстеження починається з ретельного збору фахівцем анамнезу хвороби, уточнення факторів ризику, стажу роботи на шкідливому виробництві, наявності супутніх захворювань, скарг пацієнта. Після цього лікар проводить огляд – вислуховує легені, пальпує грудну клітку. Далі лікарю важливо оцінити функцію зовнішнього дихання. Для цього проводиться:

Пульмонология

З лабораторних аналізів корисними стануть:

Наочно побачити зміни легеневої тканини допоможуть:

Пневмоконіоз – підступне захворювання, тому до діагностики пацієнта важливо підійти максимально комплексно і детально – саме такий підхід практикується в Клініці Святого Миколая.

Дуже важлива роль відводиться для профоглядів – вони повинні проводитися мінімум раз на рік. Так як пневмоконоіз може довго себе ніяк не проявляти, працівникам професій, що відносяться до групи ризику, регулярно пропонують пройти медичне обстеження (зокрема, рентген, КТ грудної клітини) щоб виявити хворобу на ранньому етапі її розвитку. Якщо запідозрений пневмоконіоз, лікування важливо починати якомога швидше, щоб зберегти максимум здорової тканини легенів.

Пневмоконіоз - принципи лікування

Перше, що потрібно зробити – змінити місце роботи. Важливо виключити вдихання пилу. На жаль, повернути назад фіброзні процеси не вийде, але можна зупинити прогресування хвороби і знизити ризик можливих ускладнень.

Важлива роль відводиться харчуванню – воно має бути збагачене вітамінами і мікроелементами, містити достатню кількість білка. При неускладненому перебігу пневмоконіозу досить буде призначення процедур оздоровчого характеру – ЛФК, масажів, відвідування лікувальних курортів, електрофорезу. Може бути необхідна оксигенотерапія. Призначаються також інгаляції бронхолітики, відхаркувальні засоби, протикашльові препарати. При ускладнених формах призначаються кортикостероїди на 1-2 місяці.

Комплекс терапії підбирається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням особливостей перебігу хвороби. Лікар аналізує стан пацієнта, форму пневмоконіозу, супутні захворювання і після цього складає план лікування.

Переваги лікування в Клініці Святого Миколая

 • Всі послуги під рукою – можливість пройти комплексну діагностику в межах однієї будівлі
 • Доступність отримання медичної допомоги – зручний запис на прийом в режимі он-лайн або по телефону, робота клініки без вихідних
 • Інфраструктура – розташування клініки в самому центрі міста дозволяє дістатися з комфортом як на власному, так і на громадському транспорті
 • Кваліфікованість – кращі фахівці з великим практичним досвідом роботи стоять на сторожі вашого здоров’я/li>
 • Потужна технічна база для виявлення захворювань на ранніх стадіях

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта