Видалення кліща в Запоріжжі

Як правильно і безпечно видалити кліща.

Хірургічне видалення кліщів в Клініці Святого Миколая

Укуси кліщів – часто зустрічаються весняно-літнього періоду, що затьмарює довгоочікувані прогулянки на природі. Ситуація настільки поширена, що практично в кожній родині були випадки укусів кліщів.

При виявленні кліща на тілі необхідно негайно звернутися за медичною допомогою і ні в якому разі не намагатися впоратися з проблемою самостійно.

Видалення кліщів у Запоріжжі проводиться в Клініці Святого Миколая кваліфікованими хірургами.

Чим небезпечний укус кліща?

Клещ

Кліщі є переносниками багатьох інфекційних захворювань небезпечних для людини. До них відносяться:

 • анаплазмоз
 • кліщовий енцефаліт
 • бореліоз (хвороба Лайма)
 • поворотний висипний тиф
 • ерліхіоз

Крім цього укус кліща, який не є переносником згаданих захворювань, загрожує алергічними реакціями і подальшим запальним процесом. Спроби самостійного вилучення кліща призводять до ускладнень і збільшенню ситуації, що склалася, тому не варто навіть думати про те як самостійно видалити кліща в домашніх умовах.

Симптоми укусу кліща

Внаслідок того, що в складі слини кліща присутні знеболюючі компоненти, укус може бути невідчутний для людини. До улюблених локалізацій на тілі відносяться місця з тонкою і ніжною шкірою. Найчастіше це пахова область, живіт, пахви, груди, щиколотки, вуха. Симптоми укусу кліща можуть відразу не проявити себе, а дати про себе знати в період від 10 днів до півроку.

Клещ

Симптоми після укусу кліща:

 • наростаюча слабкість і нездужання
 • одноразова або багаторазова блювота, нудота
 • озноб
 • різні висипання і свербіж шкіри
 • збільшені лімфатичні вузли
 • головна біль

При появі вищезазначених ознак необхідно невідкладно звернутися за медичною допомогою. Описані на просторах інтернету методи самостійного видалення не є в повній мірі ефективними і безпечними, а також можуть спричинити за собою серйозні наслідки.

Пацієнти, у яких є підозра, що вони були укушені, повинні уважно стежити за собою протягом 21 дня. Після закінчення цього часу необхідно пам’ятати, що раніше міг бути укус і, якщо в цьому місці все ж з’явиться кільцеподібні почервоніння, потрібно негайно звернутися на консультацію до лікаря.

Безпечно видалити кліща в Запоріжжі можна в Клініці Святого Миколая. Крім самого видалення, профілактичних заходів та відповідної обробки ураженої області, тіло кліща підлягає подальшому лабораторному дослідженню. Вартість видалення кліща можна дізнатися, зв’язавшись з контакт-центром Клініки Святого Миколая за телефонами:

(098) 309-03-03   (099) 309-03-03   (093) 309-03-03

Хірурги Клініки Святого Миколая вирішать проблему укусу кліща швидко і безболісно! Не забувайте про безпеку під час прогулянки в лісопарковій зоні, бережіть себе і будьте здорові!