Лікування полінейропатії у Запоріжжі

Комплексне лікування пацієнтів з полінейропатією за допомогою кращих лікарів неврологів Клініки Святого Миколая

Полінейропатія – як правило симетричне дифузне ураження периферичної нервової системи, корінців і сплетінь нервів з розвитком парезів, порушенням трофіки і сприйняття температурних і больових подразників. В основі патології лежить ряд факторів: дистрофічні, обмінні, токсичні, механічні та ішемічні, які і призводять до появи змін у нервових волокнах.

Причини виникнення нейропатії

Залежно від типу волокон, що вражаються, виділяють 5 видів полінейропатій – рухову, вегетативну, поєднану, чутливу і змішану, які відповідно мають свої причини розвитку. Серед них:

 • Цукровий діабет (як правило вражає нижні кінцівки – діабетична нейропатія)
 • Дефіцит вітамінів групи В, спадковість
 • Хронічний вплив на організм токсинів (важких металів, прийом деяких лікарських препаратів, хіміотерапія, алкогольна нейропатія)
 • Інфекційні захворювання (СНІД, бореліоз, проказа)
 • Важкі операції і тривале перебування у реанімації (більше 2-х тижнів)
 • Збій роботи імунної системи організму

Перші симптоми

Точно сказати чи є у вас нейропатія, зможе тільки досвідчений невролог, адже симптоми часом дуже специфічні. Ознаки нейропатії залежать від виду захворювання. Залежно від того, які саме волокна залучені у процес, виділяють симптоми:

Неврологическое лечение
 • Сенсорні – оніміння кінцівки, відчуття печіння, повзання мурашок, що посилюються у темряві та при закриванні очей, біль
 • Моторні – слабкість, атрофія м'язів, порушення дрібної моторики в уражених кінцівках, нестійкість і утруднення при ходьбі
 • Вегетативні – аритмії, коливання цифр артеріального тиску (гіпо-і гіпертонії), порушення у роботі шлунково-кишкового тракту (діареї / запори), сухість шкіри або навпаки підвищена пітливість

Етапи розвитку полінейропатії

Полінейропатію класифікують також за швидкістю розвитку процесу:
 
 • Гостра нейропатія – розвивається менш ніж за 4 тижні (найбільш часто це синдром Гієна-Барре)
 • Підгостра, якщо розвиток хвороби займає від 4-х до 8-ми тижнів
 • Хронічна полінейропатія, коли хвороба протікає понад двох місяців
Неврологическое лечение
Неврологическое лечение

Хронічний перебіг більшою мірою зустрічається при алкоголізмі, декомпенсованому цукровому діабеті, дефіциті вітамінів групи В, спадкових причинах, аутоімунних процесах, які зачіпають мієлінову оболонку нервів.

Процес протікає послідовно, характерна стадійність розвитку захворювання:

1 стадія – субклінічна – при якій хворого не турбують жодні симптоми.

2 стадія – клінічна, яка, в свою чергу, ділиться на хронічну та гостру больову форму, аміотрофію. Тут вже проявляються перераховані вище симптоми. Виділяють також безбольову форму, що значно ускладнює діагностику.

3 стадія – пізніх ускладнень. До них відносяться виразки стоп, нейроостеоартропатія, нетравматичні ампутації.

Неврологическое лечение

Чим раніше буде виявлена причина захворювання і розпочато лікування нейропатії, тим вище шанси уникнути ускладнень і призупинити процес розвитку захворювання. У проведенні якісної діагностики та у призначенні терапії вам допоможуть фахівці Клініки Святого Миколая.

Діагностика та профілактика захворювання

Щоб скласти тактику лікування полінейропатії і точно визначити прогноз, важливо правильно виявити причину захворювання. З цією метою в Клініці Святого Миколая використовуються інструментальні та лабораторні методи діагностики. До перших можна віднести:

Лабораторні методи:

 • Аналіз крові (загальний і біохімічний)
 • Визначення рівня вітамінів групи В
 • Антитіла до найбільш частих інфекцій (ВІЛ, гепатити і т. п.)
 • При підозрі на спадковий характер процесу може бути виконано генетичне дослідження
 • При цукровому діабеті – визначення рівня глюкози в крові

Комплекс діагностичних заходів підбирається лікарем Клініки Святого Миколая індивідуально після ретельно зібраного анамнезу та загального огляду.

Профілактика полінейропатії повинна починатися з юного віку. Відмінно допомагають стандартні рекомендації по веденню активного способу життя, відмови від зловживання алкоголем і паління, робота у безпечних умовах. Також фахівці настійно рекомендують стежити за поставою, щоб не виникла компресійна полінейропатія. Дуже важливо контролювати масу тіла, періодично відвідувати лікарів, регулярно робити розминки і самомасаж. Ці рекомендації дозволять надовго зберегти рухливість і прекрасне самопочуття у будь-якому віці.

Лікування полінейропатії

Лікування полінейропатії має бути комплексним. Перш за все, необхідно, якщо це можливо, усунути причину, яка привела до розвитку хвороби. Плюс використовується симптоматична терапія, спрямована на зменшення або купірування чутливих і моторних порушень і болю. Для цього застосовують знеболюючі засоби, препарати поліпшують обмін речовин у нервових волокнах, вітаміни групи В.

Неврологическое лечение

При запальних ураженнях нервових волокнах ефективними будуть протизапальні засоби, глюкокортикостероїди, імуноглобуліни. Велика роль відводиться немедикаментозним способам терапії – УВЧ, ультрафіолетове опромінення, електростимуляція м’язів, електрофорез, бальнеотерапія, дарсонвалізація, парафінові аплікації, голковколювання, лікувальна гімнастика, масаж і рефлексотерапія. Однак їх можна застосовувати тільки при хронічній формі або при ремісії гострої стадії.

Досвідчені лікарі-неврологи Клініки Святого Миколая індивідуально для кожного випадку підберуть і складуть комплекс медикаментозних і фізіотерапевтичних методів терапії, які допоможуть відновитися у найкоротші терміни.

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Ми кожен день вдосконалюємося для пацієнтів, які довіряють нам своє здоров’я. Наші лікарі безперервно проходять навчання і підвищують рівень своєї класифікації у кращих практикуючих лікарів України та інших країн. Переваги Клініки Святого Миколая це:

 • Економія часу – всі діагностичні заходи та доступні методи лікування зосереджені у межах одного будинку
 • Відсутність черг і необхідності очікування, адже час прийому обговорюється індивідуально з кожним пацієнтом
 • Лікування згідно з міжнародними медичними рекомендаціями і сучасними ефективними технологіями
 • Зручності інфраструктури – розташування у самому центрі міста, недалеко від зупинки громадського транспорту, а також наявність власної парковки біля будівлі
 • Затишна атмосфера – привітний персонал, wi-fi, зручна зона відпочинку

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта