Передбачувана дата пологів

Розрахувати дату пологів в Клініці Святого Миколая

ПДР (передбачувана дата пологів) – відносна дата пологів, яку можна припустити, спираючись на певні дані. Не у всіх випадках дитина з’являється на світ у зазначений день, адже на це впливає безліч супутніх чинників, але, незважаючи на це, необхідно знати ПДР і для розрахунків використовуються такі методи:

  • Акушерський метод (орієнтиром є перший день останньої менструації)
  • Ембріональна методика (у формулі закладена дата овуляції)
  • ПДР по УЗД (орієнтиром є дані, отримані за допомогою ультразвукової діагностики)

ПДР по УЗД

Як розрахувати дату пологів? Розрахунок ПДР акушером-гінекологом робиться на підставі даних, отриманих при проведенні огляду. Лікар акушер-гінеколог визначає параметри матки, робить виміри живота і плода.

Зазвичай лікар може поставити передбачувану дату пологів ближче до третього триместру вагітності.

Найдостовірнішим вважається метод визначення ПДР по УЗД. За даними отриманих внаслідок проведення УЗД можна визначити стан плаценти і показники дитини, які говорять про його готовність до народження. Даний діагностичний метод вважається найбільш точним й інформативним.

Акушерська ПДР

Акушерська попередня дата пологів (ПДР за місячними) розраховується за розробленою формулою. Від першого дня останньої менструації необхідно відняти 3 місяці та додати один тиждень.

Так само можна до передбачуваного дня овуляції додати 280 днів. При менструальному циклі у 28 днів, овуляцією вважається 14 день циклу. Якщо сам цикл більше або менше ніж 28 днів, то необхідно відняти або додати різницю днів.

Слід пам’ятати, що дитина може з’явиться на світ, починаючи з 37 тижня вагітності. Це говорить про те, що, не дивлячись на ПДР, жінка повинна бути повністю готова до народження малюка за місяць до передбачуваної дати пологів.

Доктор Доценко Анастасия

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому проводиться діагностика та лікування гінекологічних патологій, а також надається комплексне ведення вагітності відповідно до європейських стандартів. Переваги амбулаторного спостереження вагітних у Клініці Святого Миколая:

  • Визначення вагітності на ранніх термінах
  • Команда досвідчених акушерів-гінекологів найвищої кваліфікації
  • Власна лабораторія для оперативного виконання широкого спектра аналізів
  • Апарат УЗД експертного класу
  • Оформлення обмінної карти

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта