Здати аналіз на трихомонади у Запоріжжі

Біохімічний аналіз на трихомонади у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

Трихомоніаз – паразитарне захворювання сечостатевої системи, яке може протікати у безсимптомній формі або з вираженими клінічними проявами та викликати низку ускладнень. ПЛР дослідження на трихомонади є «золотим стандартом» у діагностиці даного захворювання і дозволяє виявити чи є в організмі генетичний матеріал паразитів.

Показання до здачі аналізу

Аналіз на трихомоніаз проводиться за наявності клінічних симптомів, характерних для даної патології, таких як:

 • Болі, дискомфорт унизу живота, що посилюються під час статевих контактів або при сечовипусканні
 • Біль при сечовипусканні
 • Жовті пінисті виділення зі статевих шляхів, які мають характерний неприємний запах

Але оскільки трихомоніаз може протікати безсимптомно, клінічні прояви який завжди є єдиними показаннями до призначення ПЛР-аналізу. У такому разі діагностика проводиться з метою диференціальної діагностики можливих ускладнень:

 • Безпліддя
 • Невиношування вагітності
 • Запальні захворювання статевої системи (ендометрит, сальпінгіт, офорит, епідидиміт, простатит, везикуліт тощо)
 • Запальні захворювання сечової системи (уретрит, цистит)

Також аналіз ПЛР на трихомонади проводиться при планових оглядах, виявлення захворювання у статевого партнера, після незахищених статевих контактів, перед гінекологічними, урологічними операціями.

Підготовка до здачі аналізу на трихомонади

Забір біоматеріалу у Клініці Святого Миколая проводиться на базі сучасної обладнаної лабораторії з дотриманням необхідних правил та технічних норм. Матеріалом для аналізу на трихомонади є перша порція ранкової сечі або сперма (у чоловіків), у жінок мазок беруть з піхви, цервікального каналу або уретри. У чоловіків мазок береться лише з уретри. Щоб дослідження пройшло максимально інформативно, важливо правильно підготуватися до нього:

 • Не мочитися за 2-3 години до забору біоматеріалу
 • Утриматися від статевих контактів за 2-3 доби до дослідження
 • Гігієну зовнішніх статевих органів проводити простою теплою водою, без використання антисептичних засобів, гелів для інтимної гігієни, мила
 • Рекомендується здавати аналіз до призначення антибактеріальної, протипаразитарної терапії
 • Напередодні тесту не використовувати тампони, місцеві антисептики, свічки, відмовитися від спринцювання

Розшифровка результату аналізу

Лаборатория КСМ

Результати аналізу інтерпретуються якісним методом, тобто у висновку ви отримаєте “позитивний” або “негативний” результат. Якщо результат негативний, це говорить про те, що людина здорова і у взятому зразку не виявлено ДНК-фрагментів трихомонад.

Якщо ж результат позитивний, то генетичний матеріал збудника присутній у біоматеріалі, тобто пацієнт хворий на трихомоніаз або є безсимптомним носієм інфекції.

Аналіз на трихомонади: ціна

Вартість дослідження на трихомонади методом ПЛР у Клініці Святого Миколая становить 185 гривень. Терміни отримання результатів – 4 робочі дні.

При необхідності, у нас ви можете пройти додаткову діагностику (як лабораторну, так і інструментальну) і отримати консультацію фахівців.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта