Аналіз на С-реактивний білок у Запоріжжі

Здати аналіз на С-реактивний білок у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

Запальні процеси запускають в організмі каскад реакцій – вивільнення гормонів, медіаторів, зміну складу крові та появу у ній різних фракцій. Однією з таких є С-реактивний білок (СРБ). Виробляється він клітинами печінки у відповідь на потрапляння в організм чужорідних антигенів, системних хвороб, аутоімунної патології. Ц-реактивний білок сильно корелює з активністю запального процесу – що вища його концентрація у крові, то активніше ушкодження тканин. Аналіз крові на С-реактивний білок допомагає встановити стадію процесу, підібрати відповідну тактику подальшого обстеження та терапії.

Підготовка до дослідження

Здавати аналіз на С-реактивний білок краще вранці натщесерце (після 8-10 годинного голодування). Не рекомендується також пити соки, солодкі газовані напої, чай та каву. Вранці можна випити склянку води.

За 1-2 дні рекомендується виключити із раціону жирну, смажену їжу, алкоголь.

За 2-3 дні до дослідження варто виключити стресові ситуації, фізичну перенапругу. Після консультації з лікарем вирішується можливість відміни лікарських препаратів (якщо пацієнт приймає).

Курити можна не пізніше як за 30 хвилин до дослідження. Перед аналізом також не рекомендується проходити фізіотерапевтичні процедури (УЗД, рентген, ректальне/гінекологічне дослідження тощо).

С-реактивний білок: норма у крові

У крові здорової людини СРб не визначається зовсім або присутній у мінімальному титрі.

Нормальними вважаються значення 0,4 мг/л. Вміст до 5 мг/л також може вважатися нормою у певних ситуаціях – показники оцінює лікар в індивідуальному порядку для кожного конкретного випадку.

Відхилення від норми

Аналіз крові на СРб дуже інформативний, тому що концентрація білка в крові зростає на ранньому етапі захворювання та повністю відображає його перебіг. Тому С-реактивний білок використовується також для контролю ефективності терапії – досить швидко (протягом першої доби) після покращення стану показник знижується.

Лаборатория КСМ

Ц-реактивний білок може підвищуватися при:

  • Гострі вірусні/бактеріальні інфекції
  • Загострення хронічних хвороб
  • Травмах, опіках, обмороженнях, після хірургічних втручань чи інвазивних процедур
  • Гострий інфаркт міокарда
  • Порушення гормонального фону
  • Надлишкової маси тіла
  • Злоякісні пухлини, метастази

Також на показники можуть вплинути вагітність, менструація, інтенсивні фізичні навантаження, прийом гормональних контрацептивів або замісна гормональна терапія, куріння, стрес, НПЗЗ та інших ліків.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта