Загальний аналіз крові у Запоріжжі

Лабораторне дослідження якісного та кількісного складу крові у Клініці Святого Миколая за доступною ціною

Кров – одна з найважливіших складових людського організму, вона виконує масу функцій і всі патологічні стани позначаються насамперед на її складі. Саме тому діагностика будь-якого захворювання починається із загального аналізу крові. ЗАК – це спосіб лабораторного дослідження якісного та кількісного складу крові, за цими змінами лікар робить висновки про розвиток хвороби і призначає подальший план обстеження.

Підготовка до здавання загального аналізу крові

Щоб здати загальний аналіз крові та отримати максимально точні результати важливо дотриматися кількох простих правил:

 • Кров здається натще – останній прийом їжі повинен бути не пізніше 8 годин до дослідження
 • Напередодні варто уникати стресових ситуацій, виключити важке фізичне навантаження, переохолодження/перегрівання
 • Бажано хоча б за добу відмовитись від жирної, солодкої, гострої їжі
 • Аналіз проводять до призначення лікарських препаратів, фізіотерапії

В екстрених випадках, коли потрібно терміново здати загальний аналіз крові, дослідження може проводитись без попередньої підготовки.

Розшифровка результатів

До переліку показників ЗАК входять: еритроцити, гемоглобін, тромбоцити, лейкоцити, колірний показник, гематокрит, ретикулоцити, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ).

 • Еритроцити (RBС) – червоні клітини крові, що містять гемоглобін та відповідальні за транспорт кисню у тканині. У середньому норма еритроцитів у чоловіків 4,4-5,0х1012/л, у жінок – 3,8-4,5х1012/л. Підвищення числа червоних клітин може спостерігатися при зневодненні організму (блювоті, діареї), серцевій/дихальній недостатності. Зниження відбувається при крововтраті, лейкозі, дефектах кровотворення, анеміях різного генезу, злоякісних пухлинах, недостатньому споживанні білка, заліза, вітамінів з їжею.
 • Гемоглобін (HGB) – залізовмісний білок крові, за рахунок якого власне і відбувається газообмін у тканинах. Його норма загалом 120-160 г/л. Підвищення спостерігається також при зневодненні, дихальній/серцевій недостатності, передозуванні сечогінних препаратів, хворобах сечовидільної, ендокринної системи. Зниження можливе при анемії, крововтратах, нестачі білка, заліза.
 • Лейкоцити (WBC) – білі клітини крові, що виконують важливу функцію захисту організму від чужорідних антигенів. Норма 4,0-9,0х109/л. Відхилення від норми може спостерігатися в нормі (при вагітності, після їжі, фізичного навантаження, вакцинації) та при патологіях (запальні процеси, травми, вірусні інфекції, аутоімунні хвороби, онкологія, прийом деяких ліків).
 • Тромбоцити (PLT) – невеликі плоскі клітини, що беруть участь у згортанні крові, регулюючі тонус стінки судини. Норма тромбоцитів від 180 до 320х109/л. Підвищення клітин відбувається при онкології, анемії, запальних процесах після видалення селезінки. Зниження числа тромбоцитів може бути при гемофілії, прийомі ліків, що розріджують кров, інфекціях, деяких аутоімунних хворобах.
 • Колірний показник (ЦП) визначається за спеціальною формулою та показує середню концентрацію гемоглобіну в еритроциті. Його норма 0,8-1,0. Відхилення від стандартів норми спостерігається за різних анемій, лейкозів, хронічних хвороб.
 • Гематокрит (HCT) – відношення клітин крові до її загального обсягу. У нормі дорівнює 35-50%. Підвищення говорить про еритремію, зневоднення, серцевої чи дихальної недостатності. Зниження – про анемії, лейкози, хронічні захворювання.
 • Ретикулоцити (RET) – попередники червоних клітин крові. У здорової людини становлять 0,2-1,2% від загальної кількості еритроцитів. Число може підвищуватись після крововтрат (у відновному періоді), а знижуватися при уповільненому кровотворенні.
 • ШОЕ (ESR) – час, протягом якого відбувається осідання еритроцитів, в нормі від 1 до 15 мм/ч. Підвищується при інфекціях, злоякісних пухлинах, вагітності, фізичному навантаженні, травмах та опіках, а знижується під час прийому НПЗЗ та глюкокортикоїдів, антибіотиків, імунодепресантів, при виснаженні, порушенні зсідання крові.

Забір крові та тривалість виготовлення аналізів

Лаборатория КСМ

Процедура забору крові проходить у затишному обладнаному кабінеті, біоматеріал береться з пальця – місце уколу обробляється спиртом, робиться маленький прокол на подушечці пальця, кров, що виступила збирають за допомогою піпетки у пробірку і невелику кількість наносять на предметне скло. Далі матеріал вирушає до лабораторії на аналіз.

Результати аналізу ви зможете отримати через один робочий день.

Загальний аналіз крові: ціна

Де зробити аналіз крові у Запоріжжі? Клініка Святого Миколая рада запропонувати свої послуги. Вартість загального аналізу крові з автоматичним підрахунком лейкоформули становить 175 гривень, з ручним підрахунком – 190 гривень.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта