Аналіз на креатинін крові у Запоріжжі

Здати аналіз крові на креатинін у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

Аналіз крові на креатинін – обстеження, яке найчастіше цікавить нефролога. Показник досить точно визначає здатність нирок до фільтрації (на його підставі розраховується швидкість клубочкової фільтрації). Але дослідження можуть призначати терапевти, травматологи, ендокринологи, гінекологи та інші фахівці при вагітності, болях у м’язах, захворюваннях залоз (щитовидної, підшлункової) та інших станах. Щоб дізнатися свій рівень креатиніну в крові, потрібно здати аналіз (кров з вени). Зробити це максимально комфортно та швидко ви можете у Клініці Святого Миколая.

Підготовка до дослідження

По суті, єдині умови для аналізу крові на креатинін – 8-10 годинний голод. Допускається лише вживання води. Здавати кров із вени потрібно натще.

Крім цього, бажано не виконувати сильних фізичних навантажень за 1-2 дні до аналізу, уникати стресів, вживання алкоголю, куріння. По харчуванню, звичний раціон змінювати не варто – бажано лише відмовитися від переїдання та надмірного споживання білкових продуктів напередодні.

Креатинін: норма у крові

Креатинін – це кінцевий продукт обміну білків, який утворюється під час роботи м’язів. Він синтезується у печінці, а потім потрапляє у кров. Там він циркулює, розпадається на дрібніші речовини та виводиться нирками. У великій концентрації речовина токсична для всых органів, але у здоровому організмі при злагодженій роботі м’язового апарату та обміну речовин його концентрація досить стабільна. Визначається вона переважно обсягом м’язової тканини і ступенем роботи мускулатури.

Так, у чоловіків закономірно рівень креатиніну в нормі буде вищим (62-106 мкмоль/), ніж у жінок (38-96 мкмоль/л). Але важливо розуміти, що норма – це орієнтовна величина, показники можуть відрізнятись від зростання, ваги, віку, способу життя, харчування, реактивів лабораторії тощо.

Грамотно оцінити аналіз зможе лише досвідчений фахівець. У Клініці Святого Миколая ведуть прийом та займаються розшифровкою результатів досліджень виключно кваліфіковані лікарі.

Відхилення від норми

  • Підвищені показники

Може спостерігатися у разі високої м’язової маси, незбалансованого харчування, зневоднення, рясної кровотечі, опіків, синдрому тривалого здавлювання або при некрозі тканин, тиреотоксикозі та багатьох інших хворобах. Також підвищується показник прийому деяких ліків (антибіотиків тетрациклінового ряду і цефалоспоринів, барбітуратів, сульфаніламідів, саліцилатів).

Але максимальна специфічність аналізу креатиніну крові стосується саме фільтраційної та видільної функції нирок. Підвищений вміст креатиніну вказує на ниркову недостатність, що розвинулася як ускладнення низьких хвороб (гломерулонефриту, пієлонефриту, цукрового діабету, гіпертонічної хвороби тощо).

Лаборатория КСМ
  • Знижені показники

Зниження показників може бути при вегетаріанстві, м’язовій атрофії, виснаженні організму, жорстких дієт під час першої половини вагітності. У людей похилого віку у зв’язку зі зниженням м’язової маси концентрація речовини в кровотоку також знижується.

Ці дані не мають клінічної значимості.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта