Аналіз на холестерин загальний у Запоріжжі

Здати аналіз крові на холестерин загальний у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

Дослідження рівня загального холестерину для сучасної людини є дуже корисним – характер харчування, малорухливий спосіб життя, шкідливі звички, все це позначається на стані нашого здоров’я. Рівень цієї речовини в крові покаже зміни на ранній стадії, що дозволить скоригувати ризики та знизити частоту можливих хвороб. Аналіз на холестерин загальний у Клініці Святого Миколая проводиться за всіма стандартами, біоматеріал досліджується у власній лабораторії, що дозволяє отримати максимально точні дані.

Підготовка до дослідження

Щоб аналіз на загальний холестерин був інформативним, важливо правильно до нього підготуватися:

  1. Кров здається натще після 8-10 годинної перерви в прийомі їжі. Допускається вживання негазованої, мінеральної води без добавок.
  2. Напередодні дослідження постарайтеся не змінювати свій звичний раціон, але від переїдання і надмірного вживання тваринних жирів все ж таки рекомендується відмовитися, оскільки це може спотворити результати аналізу.
  3. Від куріння та вживання алкоголю на якийсь час також слід відмовитися.
  4. Якщо ви приймаєте лікарські препарати, по можливості скасуйте їх, а якщо такої можливості немає – повідомте лікаря.
  5. Слід уникати стресу та фізичних навантажень перед обстеженням.

Види холестерину

Помилково вважається, що холестерин – це автоматично погано. Але чи це так? Холестерин загальний (або холестерол) – жироподібна речовина, що служить в організмі для травлення їжі, синтезу гормонів та побудови структур клітин. Його зазвичай ділять на 4 види:

  • ХС-ЛПЗЗ (ліпопротеїни високої щільності) – високомолекулярний або так званий «хороший» холестерин, що знижує ризик утворення бляшок
  • ХС-ЛПНЩ (ліпопротеїни низької щільності) – низькомолекулярний або «поганий» холестерин, який відкладається на стінках судин
  • ХС-ЛПОНП (ліпопротеїни низької щільності) – дуже низькомолекулярні, «нейтральні» речовини
  • Загальний – сума всіх перерахованих вище видів

Поділ на «хороший» та «поганий» досить умовний, адже все визначається співвідношенням речовин. Усі фракції у допустимій концентрації несуть користь, тому не можна називати їх поганими.

Показники загального холестерину у крові під час вагітності

Лаборатория КСМ

При вагітності спостерігається фізіологічне підвищення концентрації загального холестерину в крові жінки – це пов’язано з тим, що речовина необхідна для побудови судинного русла плаценти та плода, що у свою чергу провокує каскад реакцій, що збільшує кількість молекул.

Концентрація загального холестерину у крові вагітної жінки допускається до 6,0-6,2 ммоль/л.

Розшифровка результатів аналізу

У нормі холестерин циркулює у крові та її рівень становить до 5,2 ммоль/л. У такій концентрації речовина не здатна завдати шкоди. Але поняття «норма» використовується рідко, оскільки для різних людей, залежно від статі, віку, конституції, наявності факторів ризику, показники відрізнятимуться.

Коли число холестерину дозволену межу, він стає небезпечним. Надлишок відкладається на стінках судин у вигляді бляшок, закупорюючи їх просвіт і зменшуючи приплив крові до серця. Це стає причиною розвитку більшості серцево-судинних патологій.

Знижений рівень холестерину не несе діагностичної цінності, оскільки чим нижче цифри показника, тим нижчим є ризик появи хвороб серцево-судинної системи.

Лікар інтерпретує дані аналізу з урахуванням всіх чинників, якими і визначає власну «норму» загального холестерину для конкретної людини.

Холестерин загальний: ціна аналізу

Аналіз крові на холестерин у Клініці Святого Миколая проводиться у спеціально обладнаному кабінеті для забору біоматеріалу, вартість його проведення – 75 гривень. Готовність результатів щодня.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта