Аналіз на білірубін загальний у Запоріжжі

Здати аналіз крові на білірубін загальний у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

Аналіз крові на білірубін – складова біохімічного дослідження, що дозволяє оцінити функцію печінки та жовчовивідних шляхів. Рання діагностика – запорука успіху адекватної терапії більшості хвороб. Тому важливо проходити комплексне обстеження для перевірки стану організму. Здати аналіз на білірубін можна у Клініці Святого Миколая – швидко, максимально комфортно та з гарантованою високою точністю результатів.

Підготовка до дослідження

Для отримання точних аналізів без похибок важливо дотриматися ряду умов:

  • Здавати аналіз необхідно натще (мінімум 8-10 годин голоду, допускається вживання чистої негазованої несолодкої води)
  • Напередодні бажано відмовитися від жирної, смаженої, надто калорійної їжі, гострої, консервованої та маринованої
  • Не приймати алкоголь за 24-48 годин до здачі аналізу
  • Якщо ви приймаєте якісь лікарські препарати – обов’язково повідомте про це лікаря, при можливості – скасуйте прийом медикаментів після консультації з лікарем
  • За добу до обстеження уникайте стресів і не перестарайтеся з фізичними навантаженнями

Білірубін загальний: норма у крові

Білірубін – це жовчний пігмент, який утворюється в крові як результат розпаду гемоглобіну. Виділяють 3 основні його типи:

  • Білірубін непрямий (вільний, некон’югований) – дуже токсична речовина, що транспортується до печінки, де зв’язується з глюкуроновою кислотою. Норма – 0,01 до 15,4 ммоль/л.
  • Білірубін прямий (пов’язаний, кон’югований) – молекула, що вже з’єдналася, менш токсичний, виводиться з печінки з жовчю в товстий кишечник і бере участь у процесах травлення. Саме він надає каловим масам звичного коричневого кольору. Його норма у крові – 0,4 – 5,1 ммоль/л.
  • Загальний білірубін – сума прямої та непрямої фракцій. Його норма у плазмі здорової людини від 1,7 до 20,5 ммоль/л.

У показниках референтних значень краще орієнтуватися на стандарти, зазначені у бланку конкретної лабораторії, оскільки у різних клініках вони можуть відрізнятися.

Відхилення від норми

  • Підвищений рівень білірубіну

Загальний білірубін у крові може підвищуватись за рахунок прямої або непрямої фракції. Підвищення вільного білірубіну говорить про підвищений його розпад крові і вказує на гемолітичну анемію, малярію, резус-конфлікт при переливанні крові або її компонентів, отруєння хімічними речовинами або наявність великих гематом. Зростання кон’югованої фракції говорить про пошкодження клітин печінки – вірусному/лікарському гепатиті, цирозі, алкогольній інтоксикації, пухлинах печінки або метастазах в органі.

Порушення жовчовідтоку також провокує його зростання – жовчнокам’яна хвороба, пухлини, рубці, дискінезія жовчних проток, зростання тиску в системі жовчовиведення.

Лаборатория КСМ
  • Низькі показники білірубіну

Зниження концентрації пігменту в крові може спостерігатися при надлишку вітаміну С, кофеїну в організмі, прийом деяких ліків (фенобарбіталу, теофіліну). Також знижений результат може бути наслідком низки захворювань: нирок, серця (ІХС), депресії, деяких видів анемій, лейкозу, туберкульозу.

Визначити справжню причину зростання або зниження концентрації білірубіну в крові може лише кваліфікований фахівець – звертайтеся до Клініки Святого Миколая та отримайте грамотний висновок лікаря з розгорнутими поясненнями.

Білірубін загальний: ціна аналізу

Термін готовності результатів – день у день.

Вартість дослідження у Клініці Святого Миколая, що включає загальний білірубін та прямий білірубін – 80 гривень.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта