Лікування діастаза прямих м'язів живота у Запоріжжі

Лапароскопічне видалення діастаза прямих м'язів живота у Клініці Святого Миколая

Діастаз прямих м’язів живота – розходження (ослаблення) волокон м’язової тканини, розташованих вертикально у центрі на передній черевній стінці. Розходяться вони по обидва боки від центру («білої лінії»). Захворювання небезпечне утворенням гриж з їх подальшим обмеженням, випаданням і опущенням внутрішніх органів.

Класифікація захворювання

За локалізацією діастаз може розташовуватися:

 • У верхній частині живота – під мечоподібним відростком грудини
 • В епігастральній ділянці
 • Близько пупка
 • Під пупком
 • Над лоном

Діастаз прямих м’язів живота за величиною розходження ділиться на 3 ступені:

1 ступінь – до 5 см. Часто такий діастаз прямих м’язів живота зустрічається у жінок після пологів. Лікування може бути як оперативним, так і консервативним. Клінічно проявляється тупими болями у животі, нудотою, здуттям, задишкою при ходьбі.

2 ступінь – 5–8 см. Бічні м’язи розслабляються, живіт набуває округлої форми, обвисає.

3 ступінь – понад 8 см. Видно значний естетичний дефект. Внутрішні органи можуть випадати в місці розходження м’язів (формуються грижі білої лінії живота, пупкового кільця).

Особливості консервативного лікування

Лікування діастаза прямих м’язів живота консервативним методом ефективно на початкових стадіях розвитку патології (при 1 ступені розходження м’язів). У Клініці Святого Миколая пацієнтам призначають спеціальну дієту для профілактики надмірного газоутворення, запорів. При надлишковій масі тіла її також корегують харчуванням.

Прием пациентов в Клинике Святого Николая

Жінкам у післяпологовому періоді рекомендується носити бандаж для підтримки м’язів передньої черевної стінки.

Ефективно працює і фізичне зміцнення мускулатури – ЛФК, плавання, йога. Однак слід уникати надмірного напруження м’язів живота (не варто активно качати прес, підіймати ноги у положенні лежачи, стояти у планці). Активно використовується масаж передньої черевної стінки. Пацієнтам також заборонено підіймати тяжкості.

Хірургічне лікування

При діастазі прямих м’язів живота 2–3 ступеня лікар вже призначає корекцію патології оперативними методами – пластику. Пластика діастаза прямих м’язів живота може проводитися такими техніками::

 • Натяжна (із застосуванням власних тканин) – дана методика практично не використовується, тому що є великий ризик повторного утворення діастазу
 • Ненатяжної (закриття дефекту протезом)
 • Натяжна з протезуванням – краї м’язів зшиваються та зміцнюються пропіленовою сіткою, щоб уникнути рецидиву хвороби
 • Комбінована – з’єднання м’язів, зміцнення їх сіткою і видалення надлишку шкіри з підшкірно-жирової клітковини

Методика пластики діастаза прямих м’язів живота підбирається для пацієнта індивідуально після ретельного огляду хворого, з урахуванням особливостей організму, ступеня вираженості розходження, локалізації процесу, віку і т. п.

Реабілітаційний період

У Клініці Святого Миколая операції проводяться як відкритим способом, так і шляхом малоінвазивного лапароскопічного втручання з мінімальним дефектом тканин і наслідками. У будь-якому випадку, реабілітаційний період пройде комфортно і без ускладнень.

Милица Константин Николаевич

Сітчасті імпланти (ендопротези), що застосовуються нашими хірургами для закриття дефекту, виготовлені з високоякісного гіпоалергенного матеріалу – вони не відчуваються під шкірою, еластичні і добре розтягуються.

Повне відновлення займає близько 1–3 місяців. У ранньому післяопераційному періоді ви будете перебувати у комфортному стаціонарі Клініки Святого Миколая під цілодобовим наглядом фахівців. Коли лікарі переконаються, що все проходить без ускладнень, вас випишуть додому.

У цей період лікар дасть вам рекомендації стосовно харчування, фізичної активності, носіння бандажа. Також буде потрібно регулярно приходити на огляди для контролю динаміки.

Переваги лікування діастазу прямих м'язів живота

 • Сучасні можливості діагностики на передовій апаратурі від провідних закордонних виробників медтехніки
 • Команда пластичних хірургів з великим практичним досвідом роботи, які володіють інноваційними методиками корекції будь-якої патології
 • Комфортні палати для післяопераційного перебування, обладнані всім необхідним
 • Індивідуальний підхід до вирішення проблеми – персональний підбір методу знеболення, пластики дефекту

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта