Підготовка до колоноскопії

Як підготуватися до проведення відеоколоноскопії. Застосовувані препарати для очищення кишківника та дієта перед колоноскопією.

Правильна підготовка до відеоколоноскопії – запорука точності та якості результатів дослідження. Колоноскопія – дуже інформативний спосіб діагностики стану кишківника. Але щоб отримати точні результати, пацієнти повинні дотримуватися правил підготовки до процедури. Підготовка до колоноскопії складається з двох основних етапів: дотримання протягом двох-трьох днів безшлакової дієти та очищення кишківника спеціальними препаратами.

Дієта для підготовки до колоноскопії

Протягом 2–3 днів перед колоноскопією необхідно дотримуватися спеціальної дієти. Голодом морити себе не доведеться (більш того – голодувати не можна!), Але треба буде на якийсь час відмовитися від деяких «важких» для кишківника продуктів.

Виключити з раціону::

 • Свіжі овочі, фрукти та ягоди, зелень, гриби і горіхи
 • М’ясо шматками і ковбасні вироби
 • Чорний хліб, хліб з висівками і здобу
 • Незбиране молоко і сир
 • Газовані напої

Допустимі продукти:

 • Прозорі бульйони, нежирне м’ясо та риба
 • Білий хліб
 • Твердий сир, нежирні кисломолочні продукти (без добавок), відварені яйця, омлет
 • Чай, соки без м’якоті (прозорі), нефарбовані і негазовані безалкогольні напої

Очищення кишківника перед колоноскопією

Для повного та легкого очищення кишківника застосовуються спеціальні препарати. При підготовці до колоноскопії можна використовувати Ізіклін, Фортранс, Мовіпреп, Ендофальк або аналогічні їм за принципом дії засоби.

Виберіть препарат для очищення кишківника і приймайте його в день перед колоноскопією (якщо початок колоноскопії до 11:00) або за двоетапною схемою – частина у день перед колоноскопією і другу частину вранці у день дослідження. Прийом повного обсягу препарату і рідини в день колоноскопії повинен бути завершений не пізніше, ніж за 4 години до початку дослідження. У день колоноскопії НЕ ПИТИ (крім препарату з очищення кишківника) і НЕ ЇСТИ.

Це – загальна схема прийому препаратів для очищення кишківника. Оскільки кожен з них має свої особливості, перед вживанням препарату необхідно ознайомитися з його інструкцією по застосуванню та протипоказаннями.

Рухова активність (ходьба, нахили, присідання) під час прийому проносних препаратів позитивно впливає на якість підготовки кишківника. Про готовність до проведення колоноскопії свідчить зміна випорожнень на прозору безбарвну або злегка забарвлену рідину.

Колоноскопия

Що робити, якщо ви приймаєте інші ліки

 • Слід утриматися від прийому препаратів, що містять залізо, вісмут та активоване вугілля, оскільки вони забарвлюють калові маси і можуть ввести в оману лікаря-ендоскопіста
 • Якщо ви приймаєте препарати, що впливають на згортання крові (в тому числі аспірин) і плануєте видалення поліпів при колоноскопії, – необхідно проконсультуватися з лікарем для вирішення питання про тимчасове скасування цих препаратів для проведення колоноскопії з поліпектомією
 • Якщо ви приймаєте препарати для нормалізації артеріального тиску або серцевого ритму, протисудомні або гормональні ліки, їх необхідно прийняти не пізніше, ніж за 2 години до початку прийому очищувальних препаратів і відновити прийом через годину після закінчення прийому проносного
 • Якщо у вас цукровий діабет і ви використовуєте інсулін або інші протидіабетичні препарати, проконсультуйтеся з ендокринологом про зміну схеми прийому інсуліну на час підготовки до колоноскопії

Пацієнтам похилого віку, а також із захворюваннями серця, судин, легенів настійно рекомендується присутність родичів або близьких під час прийому препаратів з очищення кишківника, оскільки під час підготовки кишківника до колоноскопії може спостерігатися зниження або підвищення артеріального тиску, запаморочення.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта