Лікування халюс вальгуса (видалення кісточки на нозі) в Запоріжжі

Сучасна методика видалення кісточки на нозі в Клініці Святого Миколая

Вальгусна деформація 1-го пальця на стопі або “кісточка” або “шишка” – медичною термінологією це називається Hallux valgus – патологія, пов’язана з деформацією суглоба великого пальця стопи. Сам палець при цьому сильно відхиляється всередину, а у його заснування формується виступ (шишка). У міру прогресування захворювання з’являється естетичний дискомфорт, проблеми з вибором взуття, наростають хворобливі відчуття, виникає необхідність у видаленні кісточки на великому пальці ноги хірургічним шляхом.

Причини виникнення

До появи “кісточки” на нозі ведуть:

Імовірність деформації і посилення хворобливих симптомів підвищується при впливі так званих факторів:

 • Незручне взуття (вузький носок, високий каблук)
 • Спадкова схильність
 • Зайве навантаження на опорно-руховий апарат (зайву вагу, тривале перебування на ногах, носіння важких предметів)

Можливі наслідки при несвоєчасному лікуванні

Поява кісточки на нозі – це не початкова стадія захворювання. Воно розвивається поступово, починаючись з дискомфорту при використанні звичної взуття, появи натоптишів збоку великого пальця і болю в стопі. Останні спочатку з’являються до кінця дня, потім стають більш тривалими і постійними.

Зростаючі шишки представляють естетичний дефект і значно ускладнюють нормальну фізичну активність. Деформація переднього відділу стопи призводить до порушення рухової і опорної функції, неправильний розподіл навантаження провокує запальні процеси в суглобах, бурсити та артрози. Також порушується кровопостачання і живлення кісткової тканини, що може стати причиною остеопорозу. При запущених формах патології виникають складнощі з самостійним пересуванням, тому неможливо обійтися без складної операції по усуненню деформації стопи і тривалого періоду реабілітації.

Діагностика hallux valgus

Ортопедия и травматология

Ортопед-травматолог Клініки Святого Миколая виявить вальгусне відхилення великого пальця ноги при первинному огляді. Для з’ясування причин патології лікар розпитає про спосіб життя, наявних захворюваннях (в тому числі спадкових), травмах. Щоб уточнити ступінь деформації, проводиться інструментальна діагностика. Рентгенографія дозволяє оцінити стан кісткових структур, зміни в будові стопи. Для оцінки патологічних змін в суглобах, кісткових і м’яких тканинах може бути рекомендовано МРТ або КТ.

Методи лікування

Залежно від клінічних проявів і ступеня вираженості патології в Клініці Святого Миколая застосовується консервативне і хірургічне лікування кісточки на нозі.

На початкових стадіях, при незначній деформації і помірному больовому синдромі показано консервативне лікування. Воно також більш переважно у пацієнтів похилого віку. При цьому використовуються:

Ортопедия и травматология
Ортопедия и травматология
 • Протизапальна медикаментозна терапія фізіопроцедури
 • Масаж і ЛФК
 • Ортопедичне взуття або індивідуальні устілки

При необхідності ортопед дасть рекомендації щодо зміни способу життя: скинути зайву вагу, обмежити фізичні навантаження, носити анатомічно правильне взуття.

Консервативна терапія допомагає зменшити болі, запобігти прогресуванню патології. У запущених випадках вальгусної деформації стопи, коли з’являється зсув кісток, порушується біомеханіка суглобів допоможе тільки операція.

Показання до хірургічного лікування кісточки на великому пальці ноги

Хірургічне втручання потрібне при вираженій деформації великого пальця / або переднього відділу стопи, сильному больовому синдромі, порушеннях ходи, формуванні запальних процесів в суглобі. У Клініці Святого Миколая пацієнтам з кісточкою і іншими деформаціями стоп проводяться різні види операцій:

 • Остеотомія
 • Корекція зводу стопи
 • Артродез
 • Артропластика

Рішення про хірургічне втручання приймається з урахуванням результатів обстеження і після обговорення з пацієнтом обсягу втручання. Від обраної методики буде залежати і вартість операції з видалення кісточки на нозі.

Особливості реабілітаційного періоду

Тривалість періоду відновлення залежить від виду операції та може коливатися від 2-3 тижнів до 2-3-х місяців. Сучасні методики зазвичай дозволяють не застосовувати гіпсову іммобілізацію стопи і засоби додаткової опори, а пацієнт може пересуватися самостійно вже в першу добу після втручання.

Щоб відновлення після видалення вальгусної кісточки проходило швидко і безболісно, потрібно:

 • Не мочити пов’язки і шви
 • Виконувати вправи для розробки стопи
 • Робити холодні компреси, фізіопроцедури в разі набряків
 • Носити в перший час взуття зі спеціальними устілками і вкладишами
 • Під час відпочинку тримати ногу піднятою (можна використовувати подушечку під ікри або низький столик)

Докладні рекомендації і терміни їх виконання надасть лікуючий лікар. Тільки їх сумлінне виконання дозволить відновити повну функціональність стопи після операції з видалення шишки на нозі, уникнути ускладнень і рецидиву.

Переваги лікування халюс вальгуса в Клініці Святого Миколая

Досвідчені ортопеди-травматологи Клініки Святого Миколая точно визначать ступінь деформації стопи і підберуть оптимальну схему консервативного лікування, а при необхідності проведуть операцію з видалення кісточки на нозі. До послуг пацієнтів:

 • Сучасне діагностичне та лікувальне обладнання
 • Індивідуальний план лікування
 • Малотравматичні хірургічні методики
 • Комфортні умови перебування в клініці

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта