Імунна терапія у Запоріжжі

Імунотерапія при діагностуванні онкологічних захворювань у Клініці Святого Миколая

Для сучасної медицини рак – одна з найбільш невивчених патологій. Щорічно він забирає тисячі життів. Лікарі з усіх сил намагаються знаходити все більш ефективні, нові і прогресивні методики боротьби з цією підступною патологією. Одна з таких – імунотерапія. Вона «позбавляє маскування» або «обеззброює» ракові клітини і змушує клітини імунітету знищувати пухлину. Таким чином, сам організм бореться з патологією.

Показання до терапії імунотерапії

Імунотерапія показана для наступних форм раку:

Але, на жаль, імунотерапія може використовуватися не у всіх пацієнтів. Це пов’язано з наявністю «мішеней», на які може діяти препарат. Щоб визначити, чи підходить цей вид лікування конкретно вам, зазвичай потрібно провести біопсію з гістологічним дослідженням препарату на наявність PD-L1, мікросателітної нестабільності або дефіциту механізмів репарації. Зробити це можна в Клініці Святого Миколая.

Види імунотерапії

Імунна терапія при онкології буває декількох видів:

 • Моноклональні антитіла. Препарати виявляють рак за допомогою речовин, які продукують ракові клітини
 • Інгібітори контрольних точок. Контрольні точки – це свого роду «індикатори», які дозволяють відрізнити здорові тканини від клітин раку. Ракові клітини здатні «маскуватися». Інгібітори своєю чергою знімають цю «маску»
 • Вакцини проти раку. Виявляється, можна щепитися і проти раку, сама вакцина стимулює імунну відповідь
 • Модулятори роботи імунітету (інтерферони, імуноглобуліни). Препарати покращують роботу імунної системи в цілому. Тут немає дії проти якогось певного компонента раку
 • Клітинна імунотерапія раку. У пацієнта беруть його імунні клітини, активують їх проти компонентів пухлини і потім «повертають» назад

Особливості проведення імунної терапії

Зазвичай препарати для імунотерапії вводяться внутрішньовенно крапельно протягом 30 хвилин / 1 години. Один раз на два-три тижні. Після закінчення інфузії за пацієнтом спостерігають 2 години, оцінюють його загальний стан, і якщо все добре він може покинути клініку. Імунна терапія при онкології може поєднуватися з іншими методами лікування – хімієтерапією, променевою терапією і навіть посилює ефект від них.

Онкология Клиника Святого Николая
Може використовуватися у комплексі з хірургічним лікуванням. Перед проведенням імунної терапії при онкології в Клініці Святого Миколая важливо уточнити ціну процедури і обдумати, чи підійде вам цей метод лікування. З огляду на використання якісних дорогих препаратів моноклональних антитіл (Кітруда, Ритуксимаб, Іпілімумаб), ціна процедури також висока. Але вона повністю виправдана ефективністю.

Можливі побічні ефекти

На жаль, при проведенні імунотерапії можуть з’явитися побічні ефекти. Основні з яких це:

 • Накопичення загиблих клітин пухлини в організмі (інтоксикація)
 • Надмірна імунна реакція, при якій піддаються впливу і здорові тканини організму
 • Ураження слизових оболонок рота і горла – поява виразок (через 5–14 днів після закінчення лікування вони проходять)
 • Грипоподібний стан: слабкість, підвищення температури тіла
 • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту у вигляді нудоти, блювоти або діареї
 • Головний біль, запаморочення
 • Коливання цифр артеріального тиску (підвищення або зниження)

У різних імунопрепаратів побічні ефекти проявляються по різному. Перед початком лікування необхідно обговорити можливі небажані явища з лікарем.

Переваги даного методу терапії в Клініці Святого Миколая

 • Всі використовувані препарати мають доведену ефективність, зареєстровані для застосування в Україні та використовуються відповідно до кращих міжнародних протоколів
 • Весь процес проходить під ретельним контролем досвідчених фахівців, які у будь-який момент готові надати кваліфіковану медичну допомогу
 • Розрахунок дози препарату, його підбір здійснюється індивідуально на лікарському онкологічному консиліумі
 • Проведення терапії проходить у затишному кабінеті, на зручному кріслі

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта