Хіміотерапія у Запоріжжі

Лікування онкології за допомогою хімієтерапії в Клініці Святого Миколая

Хіміотерапія – що це?

Хімієтерапія – один з методів, що застосовується для лікування онкологічних захворювань. Метод полягає у використанні сучасних хімієпрепаратів з метою знищення ракових клітин, зупинки їхнього розвитку. Хімієтерапія до або після операції здатна доповнити хірургічне лікування і підвищити ефективність лікувальних заходів. Курс хімієтерапії може доповнюватися гормональною та біологічною терапією.

Види хіміотерапії

Прием онколога
  • ад'ювантна хімієтерапія (після хірургічного лікування)
  • неоад'ювантна (до радикального хірургічного втручання)
  • таргетна хімієтерапія (препарат, що впливає на молекули, які беруть участь у зростанні та розвитку пухлини)
  • імунотерапія

Особливості лікування різних захворювань

Схеми подібного методу лікування підбираються строго індивідуально. В їх основі лежать міжнародні протоколи, але при цьому враховується безліч факторів: стадія і поширеність захворювання, можливість хірургічного лікування, особливості клінічної картини.

Курс хімієтерапії при раку молочної залози моделюється командою фахівців (онкоконсіліум), в яку входить хірург-онколог, онколог і радіолог. Вартість хімієтерапії при раку молочної залози залежить від багатьох факторів, таких як використовувана схема, стадія і поширеність захворювання, можливість оперативного лікування та інші.

Вона може бути доповненням до радикальної хірургічної операції або комбінуватися з променевою терапією.

У деяких випадках проводиться до або після хірургічного лікування, в самостійному варіанті – як системна монотерапія – застосовується рідко. Хімія при раку шлунка складається з декількох препаратів для посилення ефективності і зниження побічних реакцій.

Хімієтерапія при раку яєчників і при раку шийки матки підбирається індивідуально в кожному окремому випадку. Хімія при онкології найчастіше доповнює хірургічне лікування і проводиться як до, так і після радикального оперативного втручання. При місцевому поширенні злоякісного процесу може використовуватися комбінація терапій.

Хімієтерапія при раку простати може застосовуватися як паліативна допомога або при неможливості проведення оперативного втручання як самостійний метод лікування.