Хіміотерапія при раку яєчників у Запоріжжі

Лікування злоякісних новоутворень яєчників за допомогою хімієтерапії. Курс хімієтерапії в Клініці Святого Миколая

Хімієтерапія при раку яєчників призначається як основний метод терапії у 99% випадків. Він відмінно зарекомендував себе і виявив високу ефективність у численних клінічних дослідженнях. Хімія може використовуватися як самостійно, так і в комбінації з іншими видами лікування (хірургічним, променевим, імунотерапією, таргетною терапією).

Кому показано

Кожна пацієнтка, яка зіткнулася з діагнозом «рак яєчника», має можливість отримати лікування хімієтерапією в Клініці Святого Миколая. Хімієтерапія при раку яєчників 1 стадії найчастіше використовується як доповнення до операції, дозволяє зберегти орган та уникнути рецидиву хвороби.

Хімієтерапія при раку яєчника 2 стадії може бути:

 • Неоад’ювантна (проводиться перед операцією для зменшення об’єму пухлини або при неоперабельному процесі)
 • Ад’ювантна (після хірургічного видалення новоутворення для закріплення результату і профілактики рецидиву)

Хімієтерапія при раку яєчників 3–4 стадії показана в якості паліативного (симптоматичного лікування). Вона продовжує життя пацієнтки, підвищує якість життя і бореться з основними симптомами патології.

Тривалість курсу хімієтерапії при раку яєчників

Вперше звернувшись в Клініку Святого Миколая, хворий проходить повне обстеження, отримує консультацію онколога. Визначається наявність і ступінь тяжкості супутніх захворювань, зріст і вага пацієнта, стадія пухлинного процесу.

Онкология Клиника Святого Николая
Далі підбираються препарати, складається схема лікування, і проводяться перші 2–3 процедури хімії. Лікарі ведуть динамічне спостереження за пацієнтом, регулярно оцінюють його загальний стан і реакцію пухлини на терапію. Таким чином, тривалість курсу хімієтерапії при раку яєчників розраховується для кожного пацієнта окремо. Якщо все проходить без проблем, призначається повний курс хімієтерапії. В середньому потрібно пройти від 6 до 8 курсів хімії.

Побічні ефекти

Хіміjтерапія при раку яєчників має і небажані наслідки через дії цитостатиків на здорові тканини. Особливо сприйнятливі до хімії клітини кісткового мозку, в зв’язку з чим спостерігається:

 • Зниження числа тромбоцитів, що призводить до частих масивних кровотеч, появі синців, гематом
 • Зменшення числа еритроцитів і гемоглобіну в них, з’являється задишка, запаморочення, блідість шкіри, сухість, випадання волосся
 • Нейтропенія, лімфоцитопенія – організм стає більш сприйнятливим до інфекцій

У Клініці Святого Миколая ми використовуємо препарати з високою ефективністю і мінімальною побічною дією. Серед них: Паклітаксел, Карбоплатин, Цисплатин, Доцетаксел, Доксорубіцин та інші.

Ці препарати можуть застосовуватися як у вигляді монохімієтерапії (один засіб), так і комбінуватися в схеми, у тому числі з включенням таргетних препаратів, що прийняті міжнародними онкологічними спільнотами для підвищення результативності лікування.

Повна вартість хімієтерапії при раку яєчників формується виходячи з:

 • Підібраних препаратів
 • Тривалості лікування
 • Обраної схеми хімії
 • Наявності або ж відсутності підтримувальної терапії

Відновлення після хімієтерапії при раку яєчників

Дуже важлива у реабілітаційному періоді дієта. Харчування як під час курсу хімії, так і в період відновлення має бути:

Онкология Клиника Святого Николая
 • Повноцінним – вживайте сезонні фрукти. Включіть до раціону червону рибу (джерело омега-3), молочні продукти (особливо кисломолочні)
 • Щадним – механічно (м’яка консистенція у вигляді пюре, мусів), термічно (не надто гаряча і не дуже холодна їжа)
 • Комплексним – у раціоні має бути достатня кількість білка, жирів і вуглеводів
 • Дозованим – їжте маленькими порціями, але часто. Переїдання може спровокувати нудоту

Переваги хімієтерапевтичного лікування в Клініці Святого Миколая

 • На базі клініки є власна лабораторія і сучасна потужна технічна база з діагностичним обладнанням. Завдяки цьому ви можете пройти повний курс обстеження, отримати консультації та грамотні висновки фахівців у межах однієї клініки
 • Ми пропонуємо як амбулаторне лікування (відвідування клініки у зручний для вас час для проходження хімієтерапії), так і проходження курсу хімії у комфортному стаціонарі під цілодобовим наглядом лікарів
 • Ми використовуємо хімієпрепарати останнього покоління, які неодноразово довели свою ефективність і з мінімальними побічними ефектами. Дозування і схема підбираються індивідуально для кожного хворого

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта