Хіміотерапія при раку шийки матки в Запоріжжі

Лікування злоякісних пухлин шийки матки. Курс хіміотерапії в Клініці Святого Миколая

Хіміотерапевтичне лікування сьогодні вважається основою комплексного лікування злоякісних новоутворень, що дозволяє у більшості випадків зберегти орган і позбутися від пухлини в ньому. При раку шийки матки хімієтерапія може використовуватися як самостійно, так і в комбінації з променевою терапією, оперативним втручанням.

Кому показана хімієтерапія при раку шийки матки

Хіміотерапія при раку шийки матки 1 стадії призначається не часто, в основному для профілактики рецидиву захворювання.

Хіміотерапія при раку шийки матки 2–3 стадії застосовується частіше у комбінації з променевою терапією, що дозволяє досягти найкращих як безпосередніх, так і віддалених результатів.

Паліативна хімієтерапія може призначатися при раку шийки матки 3–4 стадії для полегшення загального стану й усунення симптомів, викликаних пухлинною інтоксикацією, продовження життя пацієнта і поліпшення його якості.

Тривалість курсу хіміотерапії при раку шийки матки

Доза препарату розраховується індивідуально для кожного пацієнта на основі:

 • Зросту і ваги
 • Лабораторних показників
 • Супутніх захворюван
 • Стадії пухлинного процесу
 • Загального стану хворого

Курс хіміотерапії при раку шийки матки в Клініці Святого Миколая підбирається індивідуально для кожного пацієнта.

Онкология Клиника Святого Николая

Він також залежить від вибору препаратів для лікування. Найчастіше проводиться близько 6–8 курсів хімієтерапії при раку шийки матки з оцінкою ефекту кожні 2–3 курси, загальна тривалість залежить від переносності та результативності лікування. Інтервал між курсами зазвичай становить 21 день. Індивідуально розраховується і вартість курсу хімієтерапії при раку шийки матки – ціна формується виходячи з обраного препарату або їх комбінації, тривалості лікування, дозування засобів і т. п.

Препарати, які використовують

Лікування раку шийки матки хімієтерапією в Клініці Святого Миколая проводиться найчастіше препаратами на основі платини. Нерідко використовуються також «Паклитаксел», «Іфосфамід», «Фторурацил» та інші засоби. Часто їх комбінують між собою, складаючи індивідуальні схеми. Іноді застосовують як монотерапію. Все це обговорюється і підбирається з кожним хворим.

Суть лікування – вплив препарату на клітини пухлини й їх знищення.

Онкология Клиника Святого Николая
Онкология Клиника Святого Николая

Однак, на жаль, препарати не здатні 100% вибірково діяти лише на злоякісні клітини. Вони впливають на весь організм, внаслідок чого виникають побічні ефекти лікування, такі як:

 • Сухість, ламкість, випадання волосся
 • Зниження місцевого та системного імунітету, через що приєднання вірусних і бактеріальних інфекцій
 • Нудота і блювання
 • Запальні, виразкові ураження шкіри, слизових оболонок
 • Ураження кісткового мозку: анемії, кровотечі

У Клініці Святого Миколая використовуються високоефективні схеми супровідної терапії (дезінтоксикаційні препарати, гепатопротектори та ін.), тому число побічних явищ мінімально і більшість пацієнтів добре переносять лікування.

Онкология Клиника Святого Николая

Відновлення організму

Терміни відновлення після проходження курсів хімієтерапії відрізняються у кожного хворого. Залежить це від кількості пройдених процедур, отриманої дози препарату, індивідуальної переносності.

Для успішного лікування дуже важлива також дієта при хімієтерапії раку шийки матки. Вона допомагає мінімізувати дію хімії на шлунок і кишківник та уникнути побічних явищ з їх боку. Рекомендації стосовно харчування:

 1. Відмовитися від продуктів, які підвищують газоутворення у кишківнику (бобові, капуста, газовані напої).
 2. Вживати кисломолочні продукти. В них міститься велика кількість корисних для кишківника лактобактерій, які захищають його стінки від впливу шкідливих факторів.
 3. Пити багато води. Якщо організм зневоднений, він буде намагатися «витягнути» вологу з клітин, що посилить побічну дію препаратів.
 4. Збагатити й урізноманітнити раціон. У ньому має бути присутнім достатня різноманітність продуктів, а також свіжі овочі та фрукти – природні джерела вітамінів. Це буде підтримувати імунітет на належному рівні і профілактувати інфекційні захворювання.

З огляду на застосування якісних препаратів відновлення також проходить легше і швидше, особливо якщо дотримуватися всіх перерахованих вище рекомендацій.

Переваги хімієтерапевтичного лікування в Клініці Святого Миколая

 • Відділення оснащене сучасним обладнанням для контролю швидкості та тривалості введення лікарських засобів, що виключає дію людського чинника
 • Висока якість препаратів – запорука успішного лікування: у нас використовуються тільки сертифіковані в Україні препарати, виготовлені провідними західними фармацевтичними компаніями
 • Ми забезпечуємо постійний контроль і спостереження за станом пацієнта, а також проводимо додаткове лікування з метою мінімізації побічних ефектів хімієтерапії
 • Лікарі використовують індивідуальний підбір дози і схеми хімієтерапевтичного лікування, що дозволяє досягти кращих результатів у боротьбі з онкологією

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта