Хіміотерапія при раку молочної залози у Запоріжжі

Лікування злоякісних новоутворень молочної залози за допомогою хімієтерапії. Курс хімієтерапії в Клініці Святого Миколая

Хіміотерапія – вид лікування злоякісних новоутворень за допомогою спеціальних токсичних препаратів – цитостатиків, які знищують клітини пухлини й уповільнюють її зростання. У комплексному лікуванні раку молочної залози вона значно покращує шанси на одужання. Крім того, дана терапія дозволяє зменшити (аж до повного зникнення) пухлину і виконати органозбережну операцію. При розповсюдженому раку молочної залози хімієтерапія дозволяє домогтися ремісії і перевести захворювання у «хронічну форму», продовжуючи пацієнту життя і покращуючи її якість.

Показання до хімієтерапії при раку молочної залози

Показання для проходження курсу хімієтерапії – наявність злоякісної пухлини у молочній залозі.

Хіміотерапія при раку молочної залози 1 стадії з нечутливістю до гормональних препаратів дозволяє уникнути рецидивів хвороби.

Хіміотерапія при раку молочної залози 2–3 стадії запобігає метастазам і зменшує первинну пухлину, якщо проводиться до операції.

Залежно від мети вона буває:

 • Лікувальна – така хімієтерапія раціональна при раку молочної залози 3 і 4 стадії з великою кількістю метастазів
 • Ад’ювантна – дозволяє закріпити ефект операції (якщо вона проводилась), показана пацієнткам з високим ризиком рецидиву
 • Неоад’ювантна – проводиться до планованої операції з метою зупинки розмноження клітин і зменшення розмірів утворення

Схема проведення лікування в залежності від кількості препаратів:

 • Поліхімієтерапія – 2 і більше цитостатиків
 • Монохімієтерапія – лікування одним препаратом

Тривалість курсу хімієтерапії при раку молочної залози

Оптимальна тривалість курсів хімієтерапії при раку молочної залози визначається індивідуально для кожного хворого. Однак у будь-якому випадку рекомендовано провести не менше 4 циклів, а в більшості випадків потрібно 8 циклів. Тривалість кожного з них від 2-х до 3-х тижнів. Процес лікування довгий і кропіткий, однак результат того вартий.

Онкология Клиника Святого Николая
Важливо комплексно підходити до лікування даної патології та враховувати реакцію пухлини на терапію, і тільки тоді вийде досягти бажаних результатів. Виходячи з кількості циклів, вибору препаратів для хімієтерапії при раку молочної залози, формується ціна. Розрахувати приблизну вартість лікування можна на прийомі у лікаря після обговорення всіх нюансів і здачі необхідних аналізів. Рассчитать примерную стоимость лечения можно на приеме у доктора после обсуждения всех нюансов и сдачи необходимых анализов.

Препарати, які використовують

Основна група препаратів для хімієтерапії при раку молочної залози (РМЗ) – антрацикліни, вони рекомендовані практично всім. Однак якщо є протипоказання, препарат може бути замінений.

Ці препарати можуть застосовуватися як монотерапія, але частіше використовуються у вигляді готових схем, затверджених науковими онкологічними спільнотами (ASCO, NCCN, ESMO). Підбирає оптимальний режим лікар онколог-хімієтерапевт Клініки Святого Миколая індивідуально для кожного пацієнта, таким чином намагаючись домогтися найкращих результатів. Цитостатики хоч і дуже ефективні, але досить агресивні препарати. Вони викликають в організмі побічні ефекти у вигляді:
Онкология Клиника Святого Николая
Онкология Клиника Святого Николая
 • Порушення діяльності нервової системи
 • Порушення роботи шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, запор / діарея
 • Підвищеної схильності до інфекційних захворювань, зниження імунітету
 • Втрати апетиту
 • Випадання волосся, ламкість нігтів
 • Запальних процесів, виразок на шкірі і слизових оболонках і т. п.
Окремо варто сказати про можливості таргетної терапії та імунотерапії. При наявності у пухлини певних «мішеней» використовуються препарати, які впливають тільки на дані мішені у пухлинних клітинах. Також активно вивчається використання імунотерапії при агресивних видах раку молочної залози, отримані обнадійливі дані і перші рекомендації по її застосуванню. Як правило використовується комплексне лікування з використанням хімієтерапії, таргетної та імунотерапії.
Онкология Клиника Святого Николая

Відновлення після хімієтерапії при раку молочної залози

Реабілітаційний період після хімієтерапії при РМЗ у кожного проходить по-різному. Швидкість та ефективність відновлення залежить від тривалості пройденого курсу, переносності препаратів, індивідуальних особливостей організму. Але важливим є і готовність людини робити все можливе, щоб процес проходив більш гладко й успішно. Таким чином, для якнайшвидшого відновлення буде потрібно дотримання дієти. Її особливості:

Таким образом, для скорейшего восстановления потребуется соблюдение диеты. Ее особенности:

 1. Вживання великої кількості рідини (з розрахунку 35–40 мл / кг маси) для поповнення водного балансу організму.
 2. Збагачення раціону джерелами вітамінів, макро- і мікроелементів – вживання червоної риби, свіжих овочів, фруктів.
 3. Достатня калорійність їжі. Оскільки пацієнти після хімієтерапії часто втрачають масу, її потрібно заповнити. Для цього важливо вживати достатню кількість білка (риба, м’ясо) і складних вуглеводів (каші). Але при цьому важливо не перевантажувати шлунково-кишковий тракт, їсти часто, але маленькими порціями.
 4. Включення у раціон кисломолочних продуктів. Вони допоможуть «заселити» кишківник корисними лактобактеріями, що допоможе у боротьбі з розладами шлунково-кишкового тракту.

Переваги хімієтерапевтичного лікування в Клініці Святого Миколая

 • Можливість пройти курс хімієтерапії як амбулаторно, так і в комфортному стаціонарі (палати обладнані всім необхідним для довгострокового перебування в них)
 • Підбір індивідуальної програми лікування з огляду на стан пацієнта, супутні захворювання, стадію пухлинного процесу і його характеристики
 • Лікування за кращими світовими протоколами – терапія спрямована на збереження органу і позбавлення від злоякісного процесу шляхом комплексного підходу до неї
 • Використання виключно сертифікованих препаратів останнього покоління від провідних західних фармацевтичних компаній, дотримання необхідного температурного режиму на всьому шляху транспортування цитостатиків

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта