Хіміотерапія при раку молочної залози у Запоріжжі
Лікування злоякісних новоутворень молочної залози за допомогою хімієтерапії. Курс хімієтерапії в Клініці Святого Миколая
Хіміотерапія – вид лікування злоякісних новоутворень за допомогою спеціальних токсичних препаратів – цитостатиків, які знищують клітини пухлини й уповільнюють її зростання. У комплексному лікуванні раку молочної залози вона значно покращує шанси на одужання. Крім того, дана терапія дозволяє зменшити (аж до повного зникнення) пухлину і виконати органозбережну операцію. При розповсюдженому раку молочної залози хімієтерапія дозволяє домогтися ремісії і перевести захворювання у «хронічну форму», продовжуючи пацієнту життя і покращуючи її якість.
Показання до хімієтерапії при раку молочної залози
Показання для проходження курсу хімієтерапії – наявність злоякісної пухлини у молочній залозі.
Хіміотерапія при раку молочної залози 1 стадії з нечутливістю до гормональних препаратів дозволяє уникнути рецидивів хвороби.
Хіміотерапія при раку молочної залози 2–3 стадії запобігає метастазам і зменшує первинну пухлину, якщо проводиться до операції.
Залежно від мети вона буває:
- Лікувальна – така хімієтерапія раціональна при раку молочної залози 3 і 4 стадії з великою кількістю метастазів
- Ад’ювантна – дозволяє закріпити ефект операції (якщо вона проводилась), показана пацієнткам з високим ризиком рецидиву
- Неоад’ювантна – проводиться до планованої операції з метою зупинки розмноження клітин і зменшення розмірів утворення
Схема проведення лікування в залежності від кількості препаратів:
- Поліхімієтерапія – 2 і більше цитостатиків
- Монохімієтерапія – лікування одним препаратом
Тривалість курсу хімієтерапії при раку молочної залози
Оптимальна тривалість курсів хімієтерапії при раку молочної залози визначається індивідуально для кожного хворого. Однак у будь-якому випадку рекомендовано провести не менше 4 циклів, а в більшості випадків потрібно 8 циклів. Тривалість кожного з них від 2-х до 3-х тижнів. Процес лікування довгий і кропіткий, однак результат того вартий.

Препарати, які використовують
Основна група препаратів для хімієтерапії при раку молочної залози (РМЗ) – антрацикліни, вони рекомендовані практично всім. Однак якщо є протипоказання, препарат може бути замінений.


- Порушення діяльності нервової системи
- Порушення роботи шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, запор / діарея
- Підвищеної схильності до інфекційних захворювань, зниження імунітету
- Втрати апетиту
- Випадання волосся, ламкість нігтів
- Запальних процесів, виразок на шкірі і слизових оболонках і т. п.

Відновлення після хімієтерапії при раку молочної залози
Реабілітаційний період після хімієтерапії при РМЗ у кожного проходить по-різному. Швидкість та ефективність відновлення залежить від тривалості пройденого курсу, переносності препаратів, індивідуальних особливостей організму. Але важливим є і готовність людини робити все можливе, щоб процес проходив більш гладко й успішно. Таким чином, для якнайшвидшого відновлення буде потрібно дотримання дієти. Її особливості:
Таким образом, для скорейшего восстановления потребуется соблюдение диеты. Ее особенности:
- Вживання великої кількості рідини (з розрахунку 35–40 мл / кг маси) для поповнення водного балансу організму.
- Збагачення раціону джерелами вітамінів, макро- і мікроелементів – вживання червоної риби, свіжих овочів, фруктів.
- Достатня калорійність їжі. Оскільки пацієнти після хімієтерапії часто втрачають масу, її потрібно заповнити. Для цього важливо вживати достатню кількість білка (риба, м’ясо) і складних вуглеводів (каші). Але при цьому важливо не перевантажувати шлунково-кишковий тракт, їсти часто, але маленькими порціями.
- Включення у раціон кисломолочних продуктів. Вони допоможуть «заселити» кишківник корисними лактобактеріями, що допоможе у боротьбі з розладами шлунково-кишкового тракту.
Переваги хімієтерапевтичного лікування в Клініці Святого Миколая
- Можливість пройти курс хімієтерапії як амбулаторно, так і в комфортному стаціонарі (палати обладнані всім необхідним для довгострокового перебування в них)
- Підбір індивідуальної програми лікування з огляду на стан пацієнта, супутні захворювання, стадію пухлинного процесу і його характеристики
- Лікування за кращими світовими протоколами – терапія спрямована на збереження органу і позбавлення від злоякісного процесу шляхом комплексного підходу до неї
- Використання виключно сертифікованих препаратів останнього покоління від провідних західних фармацевтичних компаній, дотримання необхідного температурного режиму на всьому шляху транспортування цитостатиків