Хімієтерапія при меланомі шкіри у Запоріжжі

Лікування злоякісних новоутворень шкіри за допомогою хімієтерапії. Курс хімієтерапії в Клініці Святого Миколая

Меланома – дуже агресивна злоякісна пухлина шкіри, яка розвивається з пігментних клітин. Основа її лікування – комплексний вплив на пухлинні клітини з метою припинення їх розподілу. Для цього відмінно використовується хімієтерапія – дія на пухлинні клітини спеціальних цитостатичних препаратів.

Основні показання

Хімієтерапія найчастіше використовується при меланомі шкіри з метастазами, коли пухлина поширилася на багато лімфатичних вузлів або інші органи (4 стадія захворювання).

Така хімія називається паліативною. Її мета – зменшити інтоксикацію організму раковими клітинами, полегшити страждання пацієнта, поліпшити прогноз перебігу хвороби.

Також хімієтерапія при меланомі шкіри може бути системною (коли препарат вводиться внутрішньовенно) і місцевою (аплікації лікарського засобу безпосередньо на пухлину).

Тривалість курсу хімієтерапії при меланомі

Терапевтичну програму лікування меланоми в Клініці Святого Миколая становить консиліум лікарів: онкологи, онкохірурги і радіологи. Для визначення необхідної тривалості лікування лікарі вивчають результати аналізів.

Онкология Клиника Святого Николая
Керуються стадією розвитку раку і поширеністю процесу, виявляють супутні захворювання й оцінюють загальний стан організму пацієнта. Далі вибирають препарат для хімієтерапії. Проводять перші 2–3 курси й оцінюють ефект від них: як реагує пухлина, чи змінюється загальний стан організму. І лише після цього можна визначити необхідну кількість курсів, які будуть потрібні для лікування меланоми хімієтерапією.

Побічні ефекти після хімієпрепаратів

Для проведення хімієтерапії при меланомі шкіри індивідуально підбираються препарати. Найпоширеніші й часто використовувані цитостатики: Дакарбазін, Цисплатин, Доцетаксел, Паклитаксел, Ломустін, Карбоплатін та ін. Вони мають різний механізм дії, тому найчастіше комбінуються за схемами.

Цитостатики, як відомо, надають системний ефект (тобто зачіпають як здорові клітини, так й уражені пухлиною), у зв’язку з чим спостерігається ряд побічних ефектів:

 • Підвищена слабкість, стомлюваність, зниження працездатності
 • Запаморочення
 • Сприйнятливість до інфекцій
 • Нудота, блювота, зниження апетиту
 • Втрата маси тіла
 • Випадання волосся

Відновлення після хімієтерапії при меланомі

Реабілітація проходить після кожного пройденого курсу хімієтерапії. Займає вона від 1 до 4 тижнів, після чого курс хімії проводиться знову. Щоб відновлення пройшло швидше і результативно, слід:

Онкология Клиника Святого Николая
 • Скорегувати харчування (збільшити споживання овочів і фруктів, додати у раціон кисломолочні продукти, відмовитися від шкідливої їжі, їсти маленькими порціями 5–6 разів на день)
 • Відновити водний баланс організму – пити потрібно тільки чисту воду без газу
 • Мінімізувати стреси, більше відпочивати і прислухатися до побажань організму
 • Уникати важких фізичних навантажень

Переваги хімієтерапевтичного лікування у Клініці Святого Миколая

 • Після закінчення лікування встановлюється диспансерне спостереження за хворим з регулярним контролем його самопочуття
 • Схема хімієтерапії при раку шкіри підбирається індивідуально з урахуванням особливостей організму кожного конкретного пацієнта
 • Препарати, які використовуються в клініці, відповідають всім стандартам якості та неодноразово довели свою ефективність у рандомізованих клінічних випробуваннях
 • При появі небажаних ефектів терапії пропонується підтримувальна терапія, що дозволяє мінімізувати їх прояв

Ми пропонуємо пройти курс хімієтерапії в Клініці Святого Миколая як амбулаторно (відвідувати клініку можна у будь-який зручний для вас час), так і залишившись у комфортному стаціонарі під наглядом лікарів.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта