Біопсія печінки у Запоріжжі

Взяття матеріалу печінки для визначення патологічного процесу в Клініці Святого Миколая

Біопсія печінки – це діагностична процедура, при якій проводиться забір тканин органу з подальшим цитологічним і гістологічним дослідженням. Дана маніпуляція є золотим стандартом виявлення безлічі захворювань. Мета дослідження – визначення етіології (причини) розвитку хвороби, стадію запальних змін, рівень пошкодження, величину фіброзу.

Біопсія печінки: показання

Біопсія печінки корисна і в разі, коли діагноз вже ясний, наприклад, хронічний гепатит В або С для оцінки тяжкості пов’язаного з ним ураження органу.

Можна виділити наступні узагальнені показання до проведення процедури:

 • Жовтяниця невстановленої причини
 • Контроль за ходом лікування хвороб печінки, станом після трансплантації органу
 • Корисна біопсія печінки і при метастазах первинної пухлини в тканини органу
 • Діагностика цирозу

Біопсія печінки при раку цього органу – золотий стандарт діагностики. Без гістологічного дослідження підтвердити злоякісність утворення і визначити його різновид неможливо.

Види процедури

 • Транскутана (черезшкірна) пункційна біопсія. Процедура відрізняється малоінвазивністю, виконується через невеликий прокол шкіри спеціальною голкою
 • Трансвенальна – через кровоносні судини
 • Ендоскопічна (лапароскопічна) – за допомогою ендоскопічної ультразвукової біопсії
 • Тонкоголкова аспіраційна біопсія – під контролем УЗД або КТ забір матеріалу тонкою пункційною голкою

Підготовка до дослідження

Перед діагностикою пацієнту необхідно здати аналізи крові та сечі на лабораторне дослідження. Здати їх можна там же, де зробити і біопсію печінки – безпосередньо в Клініці Святого Миколая.

Додатково може бути призначено КТ органу й ультразвукова діагностика. Важливо повідомити лікаря про наявність алергії на лікарські засоби.

Онкология Клиника Святого Николая
Основна вимога до даної діагностичної процедури – скасування прийому препаратів, що впливають на систему згортання крові. Якщо ви приймаєте будь-які лікарські препарати (на цей момент чи на постійній основі) – обов’язково повідомте про це лікаря. Він в індивідуальному порядку визначить необхідність їх скасування. Не намагайтеся самостійно припиняти комплексне лікування, оскільки це може спровокувати ускладнення.

Етапи проведення біопсії печінки

Процедура виконується під місцевим знеболенням. Пацієнт займає горизонтальне положення. З правого боку між ребрами на рівні розташування органу виконується прокол. При використанні додаткових візуалізаційних технік точність виконання процедури збільшується, результативність зростає до 98,5–100%.

При біопсії печінки з органу витягується фрагмент діаметром 1–2 мм, тому ризики ускладнень після маніпуляції мінімальні. Біоматеріал направляється на гістологічне дослідження у власну лабораторію Клініки Святого Миколая. Інтерпретацією результатів займається досвідчений високопрофесійний лікар. Ступінь фіброзу оцінюється використовуючи індекси МЕТАVIR і Knodell.

Біопсія печінки в Клініці Святого Миколая – доступна ціна поряд з високою якістю проведення маніпуляції.

Переваги звернення в Клініку Святого Миколая

 • Для високої точності діагностики ми використовуємо виключно високотехнологічне обладнання від провідних виробників медтехніки, завдяки чому ви швидко отримуєте правдиві результати обстеження.
 • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта, персональний прийом. Наше завдання – допомогти пацієнтові впоратися із захворюванням, а не «викачати» гроші і збільшити кількість відвідувань клініки.
 • Високий рівень обслуговування на всіх етапах діагностики і лікування – привітний персонал, комфортна зона очікування, обладнані палати післяопераційної реабілітації.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта