Біопсія м'яких тканин у Запоріжжі
Взяття матеріалу м'яких тканин для визначення патологічного процесу в Клініці Святого Миколая
Людське тіло складається з груп клітин, які об’єднуються у тканини. Вони умовно поділяються на тверді і м’які. Іноді внаслідок патологічних процесів клітини змінюють свою структуру, що може привести до порушення функціонування тканини і, як наслідок, органу. Щоб отримати детальну інформацію про стан клітин і визначити характер їх пошкодження використовується біопсія пункції м’яких тканин.
Показання до біопсії м'яких тканин
Біопсія м’яких тканин проводиться, як правило, для визначення типу новоутворення (доброякісне або ж злоякісне).
Звернутися до лікаря для проведення пункції м’яких тканин варто при:
- Наявності виразок, некрозів, почервоніння на місці новоутворення
- Ущільненні м’яких тканин, набряклості, больових відчуттях в області утоврення
- Якщо мова йде про злоякісні процесі – загальні ознаки онкології – стрімка втрата ваги, сильна загальна слабкість, зниження працездатності, збільшення регіонарних лімфовузлів
- Невралгії, ішемії, паралічі, неприємних відчуттях на певній ділянці тіла (зазвичай поблизу розташування пухлини)
- Наявності під шкірою пальпованих новоутворень
Підготовка до процедури
В особливій підготовці до біопсії м’яких тканин нема потреби. Якщо ви на постійній основі або в цей момент приймаєте будь-які препарати, важливо повідомити про це лікаря, оскільки деякі групи препаратів вимагають скасування перед проведенням процедури. Наприклад, препарати, що розріджують кров, слід скасувати за тиждень до проведення процедури. У тому числі варто згадати і про прийом БАДів, вітамінних комплексів.

Етапи проведення біопсії пункції м'яких тканин
- Оголюється ділянка тіла, де планується процедура.
- Проводиться обробка ділянки антисептичним розчином.
- Анестезія. Найчастіше використовується місцеве знеболення, проте в окремих випадках може застосовуватися загальний наркоз. Так, наприклад, при біопсії м’яких тканин стегна у загальному наркозі нема потреби, а ось при дослідженні мозку або серця така потреба може виникнути.
- Далі здійснюється сам прокол. За допомогою спеціального шприца лікар бере фрагмент новоутворення і поміщає його у спеціальний стерильний контейнер. Для кращої візуалізації можуть використовуватися УЗД, КТ для підвищення точності маніпуляції.
- Зразок біоматеріалу маркується та відправляється до лабораторії для подальшого гістологічного дослідження.
- Місце проколу повторно обробляється антисептиком, накладається стерильна пов’язка.
Ніяких рубців, косметичних дефектів, тривалого відновлення, болю після діагностичної маніпуляції не виникає. Все завдяки тому, що в Клініці Святого Миколая працюють висококласні фахівці, які виконують свою роботу на найвищому рівні.
При проведенні біопсії м’яких тканин ціна залежить від локалізації пухлини, а також необхідності використання додаткових методів візуалізації.
Переваги звернення в Клініку Святого Миколая
- Тільки кваліфіковані фахівці, які дозволяють уникати хибнопозитивних або помилковонегативних результатів, якісно виконуючи свою роботу і володіючи усіма нюансами методики
- Наявність власної лабораторії на базі Клініки, що дозволяє отримувати результати у максимально короткі терміни
- Можливість проходження подальшої діагностики, отримання консультацій та лікування в Клініці Святого Миколая у провідних онкологів міста й області
- Устаткування експертного класу, що дозволяє проводити гістологічну і цитологічну діагностику біоматеріалу на вищому рівні, уникати діагностичних помилок