Біопсія м'яких тканин у Запоріжжі

Взяття матеріалу м'яких тканин для визначення патологічного процесу в Клініці Святого Миколая

Людське тіло складається з груп клітин, які об’єднуються у тканини. Вони умовно поділяються на тверді і м’які. Іноді внаслідок патологічних процесів клітини змінюють свою структуру, що може привести до порушення функціонування тканини і, як наслідок, органу. Щоб отримати детальну інформацію про стан клітин і визначити характер їх пошкодження використовується біопсія пункції м’яких тканин.

Показання до біопсії м'яких тканин

Біопсія м’яких тканин проводиться, як правило, для визначення типу новоутворення (доброякісне або ж злоякісне).

Звернутися до лікаря для проведення пункції м’яких тканин варто при:

 • Наявності виразок, некрозів, почервоніння на місці новоутворення
 • Ущільненні м’яких тканин, набряклості, больових відчуттях в області утоврення
 • Якщо мова йде про злоякісні процесі – загальні ознаки онкології – стрімка втрата ваги, сильна загальна слабкість, зниження працездатності, збільшення регіонарних лімфовузлів
 • Невралгії, ішемії, паралічі, неприємних відчуттях на певній ділянці тіла (зазвичай поблизу розташування пухлини)
 • Наявності під шкірою пальпованих новоутворень

Підготовка до процедури

В особливій підготовці до біопсії м’яких тканин нема потреби. Якщо ви на постійній основі або в цей момент приймаєте будь-які препарати, важливо повідомити про це лікаря, оскільки деякі групи препаратів вимагають скасування перед проведенням процедури. Наприклад, препарати, що розріджують кров, слід скасувати за тиждень до проведення процедури. У тому числі варто згадати і про прийом БАДів, вітамінних комплексів.

Онкология Клиника Святого Николая
Якщо у вас є схильність до алергічних реакцій, особливо на медикаментозні препарати, анестезію, обов’язково повідомте лікаря про це. Якщо під час проведення біопсії буде застосовуватися загальна анестезія, то за 10–12 годин до процедури варто відмовитися від прийому їжі. Перед біопсією м’яких тканин обов’язково проводиться загальний і біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі. При необхідності можуть бути призначені додаткові лабораторні та інструментальні дослідження.

Етапи проведення біопсії пункції м'яких тканин

 1. Оголюється ділянка тіла, де планується процедура.
 2. Проводиться обробка ділянки антисептичним розчином.
 3. Анестезія. Найчастіше використовується місцеве знеболення, проте в окремих випадках може застосовуватися загальний наркоз. Так, наприклад, при біопсії м’яких тканин стегна у загальному наркозі нема потреби, а ось при дослідженні мозку або серця така потреба може виникнути.
 4. Далі здійснюється сам прокол. За допомогою спеціального шприца лікар бере фрагмент новоутворення і поміщає його у спеціальний стерильний контейнер. Для кращої візуалізації можуть використовуватися УЗД, КТ для підвищення точності маніпуляції.
 5. Зразок біоматеріалу маркується та відправляється до лабораторії для подальшого гістологічного дослідження.
 6. Місце проколу повторно обробляється антисептиком, накладається стерильна пов’язка.

Ніяких рубців, косметичних дефектів, тривалого відновлення, болю після діагностичної маніпуляції не виникає. Все завдяки тому, що в Клініці Святого Миколая працюють висококласні фахівці, які виконують свою роботу на найвищому рівні.

При проведенні біопсії м’яких тканин ціна залежить від локалізації пухлини, а також необхідності використання додаткових методів візуалізації.

Переваги звернення в Клініку Святого Миколая

 • Тільки кваліфіковані фахівці, які дозволяють уникати хибнопозитивних або помилковонегативних результатів, якісно виконуючи свою роботу і володіючи усіма нюансами методики
 • Наявність власної лабораторії на базі Клініки, що дозволяє отримувати результати у максимально короткі терміни
 • Можливість проходження подальшої діагностики, отримання консультацій та лікування в Клініці Святого Миколая у провідних онкологів міста й області
 • Устаткування експертного класу, що дозволяє проводити гістологічну і цитологічну діагностику біоматеріалу на вищому рівні, уникати діагностичних помилок

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта