Соціальна ініціатива Клініки Святого Миколая

Зберегти підводну спадщину: за підтримки Клініки Святого Миколая проведено зимову підводну експедицію з дослідження об'єктів заповідника "Хортиця"

За підтримки Клініки Святого Миколая було проведено зимову підводну експедицію по дослідженню об’єктів культурної спадщини Національного заповідника “Хортиця”. Гідроархеологи Запоріжжя, Одеси і Києва провели з використанням безконтактної технології дослідження затонулих поблизу Хортиці суден трьох епох.

Мета експедиції – вивчення, збереження та занесення цих об’єктів до реєстру нерухомих пам’яток України. Фінансову підтримку з організації робіт взяла на себе Клініка Святого Миколая за ініціативою виконавчого директора – Миколи Білого. Питання логістики, проживання, обладнання, амуніції були закриті засобами клініки, а гідроархеологи в свою чергу професійно впоралися зі своєю відповідальною місією!

Сокровище Хортицы

Це колосальний вклад не тільки в збереження культурної спадщини України, а й в економіку нашої країни. Музеї, в яких зберігаються унікальні експонати, отримані в процесі експедиції, залучають туристів і рухають економікою країни. Це дає можливість ще більше вивчати спадщину і пізнавати історичні об’єкти України!

Ця унікальна експедиція проведена безконтактним методом підводних досліджень – фотограмметричних, зі збереженням підводних знахідок в руслі старого Дніпра. Команда істориків вже провела обстеження і фотофіксацію об’єктів, незабаром опише їх конструкцію, а в подальшому в лабораторних умовах буде розроблена точна тривимірна модель кожного судна.

Запоріжжя – місто, яким ми справді пишаємося, цінуємо його історичну ідентичність, тому намагаємося використовувати будь-яку можливість бути причетними до її збереженню, допомогти місту і його культурній спадщині. Ми успадкували поширену європейську практику – бути соціально-відповідальною компанією. Разом з Вами ми підтримуємо проекти, які розповідають Україні і всьому світу про наші цінності – духовні і культурні, які говорять про любов до свого міста, країни і її історії.