Лікування мігрені у Запоріжжі

Ефективне обстеження та лікування мігренозного головного болю в Клініці Святого Миколая. Консультації досвідчених неврологів

Мігрень – захворювання нервової системи, яке проявляється сильними, пульсуючими головними болями, які можуть супроводжуватися іншими вегетативними порушеннями. Напади мігрені можуть виникати як 1–2 рази на рік, так і турбувати кілька разів на місяць, що знижує якість життя людини. Якщо у вас виникає нестерпний головний біль, при якому вас нудить, дратує світло, зверніться за допомогою до невролога.

Причини виникнення

Причин мігрені величезна кількість і вони досить різноманітні:

 • Харчова поведінка: деякі продукти (алкоголь, особливо вино, шоколад, сир), пропуск прийому їжі, нераціональне харчування, нестача води можуть викликати мігренозний біль
 • Сон, як надмірний, так і недосипання
 • Надмірні фізичні навантаження, переїзд, зміна часових поясів
 • Фактори зовнішнього середовища: яскраве або миготливе світло, різкі запахи (особливо тютюнового диму), зміна погоди
 • Емоційні: перенапруження, часті стреси
 • У жінок – гормональні чинники: менструація, прийом гормональних контрацептивів

Іноді зв’язати мігренозні головні болі з будь-якими факторами дуже складно, для цього пацієнтам радять вести щоденник, щоб визначити тригери та підібрати правильне лікування мігрені.

Фактори ризику

До головного болю за типом мігрені людини відносяться деякі фактори ризику:

 • Спадковість. Якщо у ваших родичів бувають напади мігрені, ви перебуваєте у групі підвищеного ризику
 • Вік. Захворювання може дебютувати у будь-якому віці, але частіше за все мігрень починається у підлітковому періоді. Напади мають тенденцію частішати й посилюватися (аж до того, що мігрень може турбувати кілька днів), а після 30 років йдуть на спад
 • Стать. Жінки більш схильні до мігрені
 • Гормональний фон. У жінок він більш нестабільний – змінюється при менструації, вагітності, прийомі гормональних КОК. Перебіг хвороби зазвичай поліпшується після менопаузи

Симптоматика мігрені

Більшість пацієнтів, які хоч раз стикалися з мігренозним головним болем, описують такі симптоми:

Неврологическое лечение
 • Нестерпний біль, який охоплює одну половину голови (праворуч або ліворуч) і поступово наростає протягом декількох хвилин / годин, а після закінчення нападу так само поступово вщухає
 • Характер болю найчастіше ниючий, тупий, але у ряді випадків може бути пульсуючий, гострий, кинджальний
 • Підсилюють больові відчуття фізична активність (навіть незначна зміна положення тіла, повороти голови), яскраве світло і шум, запахи
 • Може супроводжуватися нудотою і блювотою

Постійні мігрені дуже виснажують організм, людина стає апатичною і може навіть впадати у депресію, розвивається постійна настороженість і страх виникнення наступного нападу. Тому якщо вас турбують сильні головні болі, потрібно негайно звернутися до лікаря і почати лікування мігрені.

Етапи розвитку мігрені

Приступ має 4 стадії розвитку, але вони настільки плавно перетікають одна в іншу, що людині важко знайти грань між ними й відзначити перехід з однієї стадії в іншу.

1. Фаза провісників. Зустрічається у половини пацієнтів. Виявляється дратівливістю, втомою й апатичністю незадовго до виникнення мігрені. У деяких навпаки може проявлятися підвищеною активністю. Деякі люди можуть відчувати, що скоро настане напад.

Неврологическое лечение
Неврологическое лечение

2. Аура. Триває ця стадія від 10 до 30 хвилин і виражається як правило у зорових галюцинаціях (спалахи світла, різноколірні лінії, «мушки» перед очима). Рідше зустрічається чутлива аура – поколювання або оніміння кінчиків пальців правої або лівої сторони.

3. Пікова фаза (головного болю). Найвиснажливіша та неприємна. Триває біль кілька годин або навіть днів.

4. Вирішення. Головний біль поступово стихає і людина

відчуває величезну втому та пригніченість, ніби «вичавлений лимон». Триває цей етап 1–3 дні. У цей час важко концентруватися на роботі або виконанні звичних домашніх обов’язків, з’являється бажання постійно спати.

У Клініці Святого Миколая буде проведена ретельна діагностика та призначено відповідне саме вам лікування мігрені.

Неврологическое лечение

Принципи лікування

Лікування мігрені ґрунтується в основному на купіруванні симптомів, які супроводжують напад:

 • Усунення больових відчуттів досягається прийомом анальгетиків та протимігренозних засобів, підбір яких здійснюється індивідуально
 • Якщо під час нападу вас турбує нудота і блювота, лікар випише вам протиблювотні препарати (деякі з них здатні підсилити ефект від знеболювальних засобів)

Усунення болю при мігрені слід починати з прийому слабких безрецептурних анальгетиків (аспірин, ібупрофен). Якщо нехтувати рекомендаціями лікаря з приводу кратності прийому ліків і їх кількості, можна спровокувати розвиток медикаментозного головного болю. Також якщо у вас є супутні захворювання (гастрит, виразка, хвороби нирок), обов’язково повідомте про це лікаря Клініки Святого Миколая, і він підбере вам окремо відповідні препарати.

Якщо слабкі анальгетики неефективні, лікар випише вам препарати, націлені на боротьбу з мігренню – тріптани. Величезну роль відіграє також корекція способу життя, харчування й уникнення тригерів.

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Якщо ви страждаєте мігренозними головними болями, запишіться на консультацію до лікаря Клініки Святого Миколая й ознайомтеся з нашими перевагами:

 • Індивідуальний підхід до кожного пацієнта
 • Прийом всіх необхідних фахівців у межах однієї будівлі
 • Електронний запис на прийом
 • Зручна інфраструктура
 • Терапія виключно згідно з перевіреними і науково обґрунтованими методиками
 • Затишна обстановка й атмосфера клініки

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта