Лікування астенічного синдрому в Запоріжжі

Ефективна діагностика та лікування астенії в Клініці Святого Миколая

Астенія – це синдром, при якому спостерігається підвищена стомлюваність, дратівливість, перепади настрою, порушення сну, зниження працездатності. Цей симптом є супутником багатьох хвороб нервової системи і не тільки. Найчастіше всі ці симптоми списуються на втому й ігноруються, проте з часом вони прогресують аж до розвитку виснаження, депресії.

Причини виникнення

Спровокувати розвиток астенічного синдрому можуть такі чинники, як:

Астенія не обов’язково виникає після хвороби, вона може передувати їй. Головна її відмінна риса від звичайної втоми це те, що астенічний стан розвивається довгий час і не проходить після відпочинку.

Перші симптоми астенічного синдрому

Найчастіше ознаки астенії найменш помітні у ранкові години, коли ви виспалися, відчуваєте себе відпочилим. Однак уже через кілька годин після пробудження астенічний синдром дає про себе знати і проявляється наступними симптомами:

Неврологическое лечение
 • Невмотивована втома, яка виникає швидше ніж раніше без видимої на те причини
 • Зниження працездатності – складніше робити роботу, виконання якої до цього не викликало труднощів
 • Часті перепади настрою – від збудження до апатії
 • Порушення сну – часті нічні пробудження, кошмари
 • Вегетативні порушення – тахікардія, діарея, перепади артеріального тиску, підвищене потовиділення або озноб, головний біль

Стадії розвитку астенії

Астенічний синдром класифікують по причині виникнення на органічний і функціональний. Окремо також виділяють невротичну астенію або астенічний невроз, викликаний виснаженням нервової системи, і нейроциркуляторну – коли порушення вегетативної системи викликають порушення інших органів і систем організму. Фахівці Клініки Святого Миколая допоможуть впоратися з будь-яким видом астенії і не допустити розвитку ускладнень.
Функціональна астенія – це самостійне захворювання,
Клиника Святого Николая
Неврологическое лечение
не пов’язане з патологією будь-якої іншої системи. Основний прояв – астено-вегетативний синдром. Прикладом даного виду захворювання може бути післяпологова, післяопераційна, постінфекційна астенія, після фізичної або емоційної перевтоми.
Найчастіше зустрічається при неврологічних розладах – хворобі Паркінсона, абсцесах, енцефалітах, черепно-мозкових травмах, інсультах, розсіяному склерозі. За перебігом виділяють гостру (як правило функціональна) і хронічну (частіше органічна) астенію.

Діагностика та профілактика захворювання

Причини, що викликають астенічний синдром, повинні бути розпізнані й усунуті лікарем якомога раніше. Лікарі Клініки Святого Миколая відмінно впораються з цим завданням. Перш ніж застосовувати додаткові методи діагностики астенічного синдрому, невролог оцінює симптоми, збирає анамнез і проводить клінічний огляд пацієнта.

Важливим етапом обстеження є виявлення наявності можливого основного захворювання, яке і призвело до астенічного синдрому. З цією метою може знадобитися консультація інших фахівців – гінеколога, кардіолога, отоларинголога, пульмонолога.

Можуть знадобитися інструментальні методи діагностики, такі як:

З лабораторних методів обов’язковими є:

 • Загальний аналіз крові та сечі
 • Біохімічне дослідження крові
 • Імунограми (при підозрі на патологію імунітету)
 • Визначення рівня глюкози у крові

У Клініці Святого Миколая є можливість пройти всі необхідні діагностичні маніпуляції у межах однієї будівлі.

Лікування астенічного синдрому

Фахівці клініки Святого Миколая комплексно підходять до лікування астенії. Терапія астенії – це індивідуально підібрана медикаментозна терапія (при необхідності седативні або стимулюючі препарати, антидепресанти). Прийом їх можливий тільки за попередньою консультацією лікаря. Також терапія передбачає:

Неврологическое лечение
 • Нормалізацію режиму дня (дозована фізична активність у поєднанні з повноцінним відпочинком)
 • Корекцію харчування (відмова від шкідливої їжі, швидких вуглеводів, жорстких дієт, вживання овочів і фруктів в достатніх кількостях, відмова від алкоголю)
 • Якщо астенія викликана соматичною патологією – лікування основного захворювання
 • Роботу з психотерапевтом, нормалізацію емоційного стану

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому виконується діагностика та лікування патологій організму відповідно до європейських стандартів:

 • Вузькопрофільні висококваліфіковані фахівці, які допоможуть підібрати відповідне лікування астенії у кожному конкретному випадку
 • Лікування згідно з міжнародними клінічними рекомендаціями
 • Сучасні кабінети для комплексного обстеження у межах однієї будівлі
 • Індивідуально обумовлений графік прийому лікаря з кожним з пацієнтів

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта