Мамографія у Запоріжжі

Діагностика захворювань молочної залози в Клініці Святого Миколая

З технічних причин мамографія тимчасово не проводиться

Мамограма – знімок молочної залози, що отримується у результаті проведення мамографії. Цифрова мамографія – сучасний метод діагностики захворювань молочних залоз, який також застосовується як скрінінг з метою раннього виявлення різних патологічних процесів.

Даний метод має велике значення у діагностиці раку молочної залози і дозволяє виявити захворювання до появи явних симптомів, що вкрай сприятливо впливає на прогноз та ефективність лікування. Цифрова мамографія, ціна якої досить прийнятна, дозволяє запобігти і вчасно діагностувати ряд серйозних захворювань.

Показання та протипоказання до проведення мамографії

Не варто ототожнювати УЗД і мамографію, але при цьому варто розуміти, що УЗД молочних залоз або мамографія мають такі однакові показання:

  • Профілактичний огляд (скринінг)
  • Діагностика захворювань молочних залоз
  • Уточнення вже поставленого діагнозу
  • Контроль ефективності проведеного лікування

Дослідження рекомендується проводити на 4–10 день менструального циклу. Залежно від показань мамографія може проводитися і в інші дні менструального циклу. Жінкам, які перебувають у періоді менопаузи, дослідження проводиться у будь-який день.

Наявність грудних імплантатів не належить до протипоказань. Результати мамографії не є остаточним діагнозом і в деяких ситуаціях рекомендуються додаткові методи обстеження. Ціна мамографії залежить від апарату, на якому проводиться діагностика.

Методика проведення мамографії

«На який день роблять мамографію?» – часто запитують жінки. Виконувати дослідження рекомендується у першій половині менструального циклу, до настання овуляції.

«УЗД молочних залоз з 18 років, а мамографія з якого віку?» Щорічне проходження мамографії як скринінгу рекомендовано всім жінкам після 40 років.

Якщо раніше вже були захворювання молочних залоз, то рекомендується взяти з собою медичну карту з результатами обстеження та призначеннями, які виконувалися. У разі, коли раніше робилася мамографія, результати використовуються для контролю динаміки стану.

На консультації ретельно збирається анамнез, виявляються фактори ризику, проводиться детальний огляд, призначається необхідний метод дослідження молочних залоз з урахуванням всіх індивідуальних особливостей.

При необхідності УЗД або мамографія можуть доповнюватися іншими діагностичними методами, такими як біопсія або пункція, МРТ молочних залоз з контрастом.

Перед тим як зробити мамографію, до неї слід підготуватися. В день проведення дослідження необхідно виключити використання дезодорантів, тальку та інших косметичних засобів, які наносяться на область грудей і пахвових западин. Вартість мамографії можна дізнатися у лікаря-мамолога.

доктор Стан

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому виконується діагностика та лікування захворювань молочної залози відповідно до європейських стандартів:

  • Команда досвідчених мамологів
  • Власна лабораторія для виконання широкого спектра аналізів
  • Повна конфіденційність і відсутність черг до лікарів
  • Можливість як консервативного, так й оперативного лікування з перебуванням у комфортному стаціонарі

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта