Лікування мастопатії у Запоріжжі

Професійне та безболісне лікування мастопатії у Клініці Святого Миколая

Мастопатія (інші назви: фіброзно-кістозна мастопатія, дифузна мастопатія, вузлова мастопатія, дисгормональна мастопатія, вогнищева мастопатія) – це доброякісне захворювання молочної залози жінки, яке проявляється патологічним розростанням тканин. Фіброзна мастопатія та кістозна мастопатія (кістозно-фіброзна мастопатія) – одні з найбільш поширених патологій серед жінок дітородного віку. Фіброзна мастопатія обох молочних залоз (фіброзний кістоз) небезпечна тим, що є ризик малігнізації. Тому не слід відкладати лікування мастопатії.

Мастопатія. Симптоми

До найбільш поширених причин розвитку такого захворювання, як мастопатія у жінок, можна віднести травми грудей, аборти та захворювання ендокринної системи. До інших чинників розвитку відносяться гормональні порушення, часті стреси, депресія, спадковість – все це може бути сприятливим ґрунтом для розвитку такого захворювання, як мастопатія, ознаки якої дуже важливо не пропустити. Відмінною рисою є болі при мастопатії.

Основні симптоми мастопатії:

 • Сильні та тривалі болі у грудях, найчастіше у другій половині циклу
 • Виділення із сосків
 • Болі молочних залоз при пальпації
 • Відчуття тяжкості та дискомфорту в області грудей
 • Збільшення грудей

Мастопатія. Лікування

Для постановки діагнозу мамолог проводить огляд пацієнтки та пальпацію тканин грудей, виявляючи перші ознаки мастопатії молочних залоз. Також використовуються різні діагностичні дослідження: УЗД молочної залози, мамографія, комп’ютерна томографія. Для підтвердження робляться біопсія грудей і пункція тканин молочної залози. Важливу роль у постановці правильного діагнозу відіграє визначення гормонального статусу пацієнтки. Лікування фіброзної мастопатії можливо двома основними методами:

1.Консервативний (медикаментозне лікування мастопатії):

 • Гормональна терапія
 • Прийом лікарських препаратів і вітамінів

2. Оперативний. Застосовується при вузлових формах мастопатії. Даний метод передбачає видалення утворень хірургічним шляхом. У більшості випадків він застосовується тоді, коли консервативне лікування неможливе або не дало позитивного результату.

У Запоріжжі лікуванням мастопатії грудей займається Клініка Святого Миколая. Лікування проводиться висококваліфікованими фахівцями з використанням найсучаснішого обладнання.

доктор Стан

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому виконується діагностика та лікування мамологічних захворювань у жінок відповідно до європейських стандартів. Мамологія в Клініці Святого Миколая – це:

 • Команда досвідчених мамологів
 • Власна лабораторія для оперативного виконання широкого спектра аналізів
 • Повна конфіденційність
 • Точна діагностика на обладнанні експертного класу
 • Ефективне лікування

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта