Лікування мітрального стенозу у Запоріжжі

Лікування стенозу мітрального отвору в Клініці Святого Миколая. Консультативний прийом кардіологів і постановка точного діагнозу

Стеноз мітрального отвору – це патологія серця, при якій відбувається звуження отвору у мітральному клапані. У зв’язку з цим ускладнюється проходження крові з лівого передсердя у правий шлуночок, підвищується тиск в передсерді, серце починає збільшуватися у розмірах. Якщо вчасно не провести лікування стенозу мітрального клапана, буде розвиватися серцева недостатність.

Симптоми й ознаки

На ранніх стадіях хвороби, коли отвір звужений незначно, захворювання протікає безсимптомно. У нормі площа його дорівнює 4–6 см (квадратних). Коли площа стає 2,5 см (квадратних) і менше, починає проявлятися клініка.

Характерні ознаки запущеного мітрального стенозу:

 • Виражена задишка, спочатку при фізичної активності, а потім і в стані спокою
 • Відчуття сильного серцебиття, перебої у роботі серця
 • «Мітральний метелик» – почервоніння обличчя в області щік і носа
 • Підвищення артеріального тиску
 • Кашель з кров’ю

Іноді захворювання довго себе не проявляє, а потім маніфестує важкими ускладненнями, такими як інсульт, легенева гіпертензія та ін.

Діагностика та лікування стенозу мітрального клапана

Насамперед при відвідуванні Клініки Святого Миколая лікар збирає ваш анамнез, уточнює наявність супутніх захворювань і скарги, проводить зовнішній огляд. При пальпації лікар може виявити набухання вен шиї, визначити 1 і 2 серцеві тони. Під час аускультації серця мітральна вада серця проявляється гучним «хлопаючим» 1 тоном, який найкраще чути на верхівці серця і розщепленням другого тону з характерним клацанням.

Також кардіолог проведе пробу Вальсальви – попросить вас різко видихнути при закритому носі та роті, виконати невеликі фізичні навантаження (присідання, пройти по біговій доріжці).

На підставі отриманої картини лікар виставить попередній діагноз. Золотим стандартом для підтвердження діагнозу є УЗД серця (ехокардіографія). Як додаткові методи може бути використана ЕКГ, КТ грудної клітини.

Богослав Татьяна Викторовна

Люди, яких не турбують симптоми, лікування не потребують. Основний метод корекції мітрального стенозу при наявності симптомів – хірургічний. У Клініці Святого Миколая можливе виконання як закритих, так і відкритих операцій на серці (з використанням апарату штучного кровообігу):

 • Заміна клапана штучним протезом
 • Відновлення пошкодженого клапана

Переваги звернення у Клініку Святого Миколая

 • Досвідчені кардіологи з великим досвідом роботи
 • Комфортні умови для перебування у стаціонарі
 • Комплексний підхід до корекції будь-якої патології
 • Власна лабораторія для швидкого отримання результатів аналізів
 • Лікування за європейськими стандартами якості

Також про наш професіоналізм свідчать численні позитивні відгуки та рекомендації нашої клініки знайомим і родичам.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта