Календар вагітності

Розрахунок терміну вагітності в Клініці Святого Миколая

Календар вагітності – співвідношення інформації про внутрішньоутробний розвиток дитини та відчуття, які відчуває жінка протягом усього терміну, з визначеним тижнем вагітності. Календар вагітності дає розуміння, як щотижня змінюється жінка і дитина протягом 40 тижнів. Весь період вагітності ділиться на три періоди, кожен з яких триває по 3 місяці:

Перший і другий триместр вагітності

Під першим триместром розуміють період від зачаття до 13 тижнів вагітності. Цей проміжок часу найбільш важливий та відповідальний, оскільки у плода закладаються життєво важливі системи та органи. Жінка може відчувати дискомфорт, нудоту в ранкові години, нездужання, несподівані пристрасті до деяких харчових звичок. В цей час вкрай важливо знайти свого лікаря-гінеколога, який буде спостерігати за вагітністю, давати рекомендації та робити необхідні призначення. Другий триместр – період з 14 до 27 тижня вагітності.

Найприємніший і комфортний період, адже ранкова нудота і супутні її симптоми вже не турбують, а живіт ще не настільки великий, щоб заважати. В цьому періоді жінка вперше відчуває ворушіння своєї дитини і приблизно на 20 тижні, завдяки плановому обстеженню УЗД, зможе дізнатися стать малюка. Цей період сприятливий для занять спортом, найкраще підійде дозована ходьба, плавання, йога.

Третій триместр вагітності

Третій триместр – період з 28 до 40+ тижня вагітності. Найбільш хвилюючий і надихаючий період, який супроводжується приємними хлопотами й активною підготовкою до пологів.

На последнем месяце ребенок может перевернуться вниз головой, это означает, что он уже постепенно готовится к своему рождению и появлению на свет.

У дитини вже сформувався свій режим сну і неспання. Жінку можуть супроводжувати такі симптоми, як набряки, задишка і печія, болі у попереку.

На останньому місяці дитина може перевернутися догори дригом, це означає, що вона вже поступово готується до свого народження і появи на світ.

В останньому триместрі рекомендується пройти курси для майбутніх мам, які присвячені пологам і материнству, грудному вигодовуванню та іншим побутовим моментам.

доктор Олейник

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому проводиться діагностика та лікування гінекологічних патологій, також надається комплексне ведення вагітності відповідно до європейських стандартів. Переваги амбулаторного спостереження у Клініці Святого Миколая:

  • Визначення плода на ранніх термінах
  • Команда досвідчених акушерів-гінекологів найвищої кваліфікації
  • Власна лабораторія для оперативного виконання широкого спектра аналізів
  • Апарат УЗД експертного класу
  • Оформлення обмінної карти
  • Повна конфіденційність

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта