Лікування жовчнокам'яної хвороби у Запоріжжі

Ефективна діагностика та лікування каменів у жовчному міхурі в Клініці Святого Миколая

Жовчнокам’яна хвороба (холелітіаз) – захворювання, при якому утворюються камені у жовчному міхурі, які заважають нормальному відтоку жовчі. Тривалий час хвороба може протікати безсимптомно, але при цьому вона стрімко завдає шкоди організму. Тому чим раніше буде виявлена патологія і розпочато лікування, тим більше шансів уникнути термінової операції з видалення каменів з жовчного міхура і зберегти орган.

Причини та симптоми жовчнокам'яної хвороби

Основна причина утворення каменів в жовчному міхурі – порушення обміну речовин (зокрема, білірубіну і холестерину). А провокувати ці порушення можуть:

Також до факторів ризику входять жіноча стать, спадковість, географічне місце проживання, вік (ризик зростає прямо пропорційно віку).

Конкременти, що знаходяться у жовчному міхурі, тривалий час ніяк себе не проявляють і часто маніфестують у вигляді жовчних колік або нападу гострого холециститу.

Жовчна колька розвивається, коли камінь рухається у жовчній протоці та закупорює просування жовчі по ньому. Це створює підвищений тиск всередині органу і викликає різкий напад болю. Біль при цьому постійна, сильна, розпирає. Може супроводжуватися нудотою і блювотою з присмаком жовчі, що не приносить полегшення. Іноді больові відчуття проходять самостійно раптово або після прийому спазмолітиків.

Під час нападу гострого холециститу у пацієнта підіймається температура, з’являється озноб, блювота, спазмовий біль у правому підребер’ї, може виникнути жовтяниця. Ці стани вимагають негайного звернення за кваліфікованою медичною допомогою!

Діагностика

Найчастіше камінь у жовчних протоках виявляється випадково, під час планового скринінгового огляду. Це в черговий раз доводить, наскільки важливо регулярно проходити повне комплексне обстеження всього організму, щоб уникнути маніфестації хвороби одним з перерахованих вище варіантів.

Якщо пацієнт звернувся вже з наявністю скарг, діагностика починається з ретельного опитування, збору анамнезу й уточнення симптоматики.

Прием врача гастроэнтеролога

Для комплексного обстеження лікар складає індивідуальну програму, в яку може входити:

Список може бути скорочений або доповнений в залежності від потреб пацієнта.

Особливості лікування жовчнокам'яної хвороби

Вибір методики лікування каменів у жовчному міхурі безпосередньо залежить від стадії захворювання – чим раніше пацієнт звернеться до лікаря, тим вище шанс вилікувати патологію без оперативного втручання.

Клініка Святого Миколая не стоїть осторонь від прогресивних технологій, тому ми пропонуємо своїм пацієнтам сучасний метод боротьби з ЖКХ – лазерну літотрипсію. Детальніше про показання і протипоказання до процедури вам розповість лікар клініки після ретельного обстеження.

Лікувати камені у жовчному міхурі медикаментами має сенс тільки у тому випадку, якщо конкременти є холестериновими. Лише в цьому випадку вийде добитися бажаного результату. В окремих випадках можуть призначатися певні ліки для зняття симптомів: спазмолітики й анальгетики при сильних болях, нудоті, проносні при запорах і т. п. Доцільність їх призначення вирішує лікар в індивідуальному порядку для кожного пацієнта.

Часто використовується хірургічне лікування при жовчнокам’яній хворобі. У Клініці Святого Миколая перевага надається малоінвазивним лапароскопічним операціям із мінімальними побічними ефектами та відмінним косметичним результатом.

Можливі ускладнення та профілактика захворювання

Лечить заболевание желудка
При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою можна отримати ряд ускладнень:
 • Гострий холецистит
 • Водянку жовчного міхура
 • Нагноєння органу
 • Панкреатит (запалення підшлункової залози)
 • Непрохідність кишківника внаслідок закупорки його камінням
 • Закупорку протоки жовчного міхура конкрементами, жовтяницю і запалення печінки

Профілактика ЖКХ включає:

 • Регулярне збалансоване харчування
 • Достатню фізичну активність
 • Своєчасне лікування будь-яких патологій, особливо порушень метаболізму, гормонального фону
 • Регулярні профілактичні медичні огляди у фахівців

Переваги лікування в Клініці Святого Миколая

 • Діагностика та лікування патології шлунково-кишкового тракту у нас проводиться під чуйним керівництвом уважних дипломованих фахівців, на новітньому обладнанні від провідних виробників медтехніки
 • Лікарі Клініки Святого Миколая застосовують всі доступні сучасні методики терапії, керуються виключно принципами доказової медицини
 • Для кожного пацієнта ми складаємо індивідуальну схему лікування, виходячи зі стадії хвороби, супутньої патології пацієнта і безлічі інших чинників

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта