Діагностика та лікування вітиліго у Запоріжжі

Лікування вітиліго в Клініці Святого Миколая

Вітиліго – аутоімунне захворювання, яке характеризується появою білих плям на шкірі всього тіла, які з плином часу збільшуються у розмірі. Білі плями на шкірі виникають внаслідок руйнування пігментних клітин під впливом аутоімунних реакцій. Хвороба вітиліго стійка до лікування, але при призначенні сучасної терапії з доведеною ефективністю можливе значне поліпшення клінічної картини. Плями схильні до сонячних опіків, тому так важливо застосовувати захисні креми з SPF фактором.

Причини виникнення та симптоми

Захворювання вітиліго може виникнути внаслідок таких факторів:

  • Спадкова схильність (причини криються у множинних локусах схильності)
  • Вагітність і період лактації
  • Сильні сонячні опіки
  • Потужне емоційне потрясіння і хронічний стрес

Причини вітиліго дотепер до кінця не вивчені. Існує безліч помилок і міфів про вітиліго. Деякі народи розцінюють такі білі мітки на тілі як прокляття, надіслане вище, а інші, навпаки, розцінюють цю особливість як подарунок долі. На думку деяких психотерапевтів, поява вітиліго – психосоматика, але доказова медицина не поділяє цих поглядів.

Пацієнтів, що страждають цим захворюванням, завжди гостро турбує питання, чи лікується вітиліго. Слідуючи рекомендаціям лікаря-дерматолога можна значно поліпшити стан, і уповільнити розвиток процесу. У вкрай рідкісних випадках виникає спонтанне відновлення пігменту.

Діагностика та лікування

Захворювання діагностується лікарем-дерматологом на первинній консультації. При необхідності може бути проведено дерматоскопічне дослідження залучених у патологічний процес ділянок шкіри. На первинній консультації лікар-дерматолог детально збирає анамнез, проводить огляд всього шкірного покриву, виявляє сприятливі фактори.

Синдром може бути пов’язаний і з іншими аутоімунними захворюваннями, тому після постановки діагнозу необхідно пройти додаткове обстеження. Навіть найбільш сучасні методи лікування вітиліго не гарантують одужання від цього захворювання. Терапія захворювання базується на використанні фототерапії, місцевому нанесенні лікарських засобів за спеціально підібраними схемами та захисту від сонячних променів.

Захворювання може маскуватися за допомогою косметичних камуфляжних засобів і завдяки застосуванню автозасмаги. Плями вітиліго на спині рекомендується захищати одягом, який не пропускає сонячні промені. Захворювання лікується, але вкрай стійко навіть до сучасних методів терапії цього стану.

Дерматология

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому виконується діагностика та лікування вітиліго відповідно до європейських стандартів. Крім цього, до незаперечних переваг відносяться:

  • Лікарі-дерматологи високої кваліфікації
  • Сучасні та ефективні методи лікування
  • Привітний і чуйний персонал клініки
  • Синхронізована електронна медична карта
  • Комфортні умови перебування та відсутність черг

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта