Аналіз на грибок у Запоріжжі

Діагностика мікозів у Клініці Святого Микола

Аналіз на грибок – додатковий діагностичний метод, який призначається для виключення, підтвердження й уточнення передбачуваного діагнозу. Аналіз на грибок в організмі полягає у прицільному заборі необхідного матеріалу, який буде досліджуватися в умовах лабораторії. Найчастіше проводять аналіз на грибок нігтів, шкіри, волосся і шкіри голови (зішкріб шкіри голови), серологічний аналіз на мікоз (визначення титру антитіл до конкретного збудника).

Показання та правила забору

Аналізи на грибкові інфекції призначається у таких ситуаціях:

 • Підозра на грибок нігтів (аналіз піднігтьового вмісту)
 • Підтвердження діагнозу заснованого на клінічній картині
 • Діагностика мікозів шкіри (зішкріб)
 • Грибкове ураження волосся та волосистої частини голови (зішкріб зі шкіри голови)
 • Підозра на кандидоз горла або мікоз іншої локалізації (забір матеріалу та посів на грибок)

Щоб здати аналіз на грибок нігтів, необхідно виключити за 2 тижні прийом антибіотиків і протигрибкову терапію, не наносити на нігтьову пластину місцевий антимікотичний засіб і не зрізати нігті за тиждень до аналізу. Зішкріб з нігтя на грибок досліджується протягом 10 днів. Зішкріб зі шкіри голови на грибок проводиться за допомогою спеціальних інструментів, перед маніпуляцією також рекомендується утриматися від застосування протигрибкових засобів та антибіотиків, оскільки це може призвести до помилково негативних результатів.

Етапи та особливості дослідження

Здати аналіз на грибок можна на консультації лікаря-дерматолога, який зробить коректний і правильний забір матеріалу. Аналіз проводять за допомогою мікробіологічного методу, що дає можливість за короткий час визначити, чи викликане захворювання грибковою флорою, чи ні.

Зішкріб також може взяти подолог, щоб відразу акуратно підпиляти ніготь або зробити медичний педикюр. Зішкріб нігтя на грибок – безпечна та безболісна маніпуляція, яка добре переноситься пацієнтами і не викликає складнощів. Проводиться в умовах лабораторії та дозволяє визначити вид збудника.

Аналіз може доповнюватися визначенням чутливості до препаратів, що дає можливість підібрати найбільш ефективну терапію у кожному конкретному випадку. Зішкріб на грибок ціна в Клініці Святого Миколая вказана на нашому сайті у відповідному розділі.

Дерматология

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

Клініка Святого Миколая – це багатопрофільний медичний заклад, в якому виконується діагностика та лікування різних захворювань відповідно до міжнародних стандартів:

 • Лікарі-дерматологи найвищої кваліфікації
 • Власна лабораторія на території клініки
 • Сучасні та ефективні методи лікування відповідають європейським стандартам
 • Привітний медичний персонал високої кваліфікації
 • Синхронізована електронна медична карта
 • Відсутність очікування та черг до лікаря

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта