Як уникнути розвитку цукрового діабету

Найкраще, що ви можете зробити, щоб знизити ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу. Поради від ендокринологів Клініки Святого Миколая

Діабет – це всесвітня епідемія. Однак недавнє дослідження у сфері медицини показало, що корекція способу життя і здорові звички можуть відігравати суттєву роль у питанні «як уникнути цукрового діабету». Для цього вчені проаналізували дані 14 досліджень, в яких взяли участь близько 1 мільйона осіб.

З особистої практики лікаря-ендокринолога Клініки Святого Миколая люди, які не мають шкідливих звичок, мають приблизно на 75% нижче ризик розвитку діабету 2 типу в порівнянні з тими, хто веде менш здоровий спосіб життя.

Можна зробити висновок, що вище шанси уникнути цукрового діабету 2 типу у тих, хто:

  • Не палить
  • Не вживає алкоголь
  • Регулярно займається спортом
  • Дотримується правильного харчування
  • Не має зайвої ваги

Як знизити рівень цукру в крові за допомогою харчування?

Для цього потрібно вживати більше клітковини і менше цукру в своєму щоденному раціоні!

Перегляд раціону – це перший крок на шляху до профілактики цукрового діабету. Знизити цукор у крові допомагає дієта з високим вмістом цільного зерна і клітковини, але з низьким вмістом рафінованих вуглеводів.

Проверка уровня сахара в крови

Багато пацієнтів цікавляться «як швидко знизити цукор у крові і чи можна це зробити?» Однак швидке і різке зниження рівня глюкози у крові можливо тільки за допомогою медикаментів і є небезпечним методом.

Найбільш ефективний метод – дієта, яка включає вживання клітковини. Вона сприяє поступовому зниженню рівня цукру в крові і не приносить шкоди здоров’ю. Клітковина перешкоджає підвищенню цукру в крові, оскільки вона довго перетравлюється.

Деяким людям, що страждають предіабетом або навіть діабетом, клітковина може допомогти зберегти рівень цукру в крові більш стабільним при додаванні у раціон.

Вживання занадто великої кількості рафінованих вуглеводів і цукру, які містяться в таких продуктах, як білий хліб, макаронні вироби, рис, солодкі напої, вироби з шоколаду, може привести до дуже швидкого стрибка рівня інсуліну і змін рівня глюкози у крові. Дієта з низьким вмістом цих продуктів у раціоні вважається найбільш дієвою й ефективною і для тих, хто хоче знизити рівень цукру в крові. А головне, це не та дієта, яка несе шкоду травній системі й організму в цілому. Таке харчування рекомендовано в цілях профілактики як завдяки гарному результату у втраті кілограмів, так і в наслідок того, що воно знижує несприйнятливість до інсуліну.

Ще не пізно все змінити

Якщо вам поставлений діагноз «предіабет», це не привід впадати у відчай і це не обов’язково означає, що діабет вже не за горами. Однак це означає, що настав час переглянути свої звички і вжити заходів, щоб змінити ситуацію і запобігти розвитку цукрового діабету 2 типу. Ви безумовно можете уповільнити або навіть зупинити прогресування захворювання. Важливо підкреслити, що навіть втрата від 5% до 7% ваги може істотно знизити ризик розвитку діабету.

Це може здатися фантастикою, але при внесенні всього лише кількох змін у свій звичний спосіб життя, ви отримуєте можливість запобігти такому серйозному захворюванню як цукровий діабет 2 типу.

Для того, щоб знизити ризик розвитку цукрового діабету 2 типу, необхідно дотримуватися всього лише кількох простих правил, а саме:

  • Слідкуйте за харчуванням
  • Займайтеся спортом
  • Позбавтеся шкідливих звичок

У разі підозри або ж діагностуванні цукрового діабету 2 типу обов’язково зверніться до ендокринолога, який допоможе скласти для вас індивідуальний план лікування з урахуванням всіх особливостей організму.

Стаття написана ендокринологом Клініки Святого Миколая

Лікар вищої категорії,

стаж роботи 17 років