5 нетипових симптомів раку яєчка, про які варто знати

Коли знаєш, що шукати, менше ймовірність упустити важливе

Клінічна картина раку яєчка у чоловіків складається з симптомів, що виникають як наслідок наявності первинної пухлини, так і її метастазів, або їх поєднанням. Найбільш поширений симптом пухлини яєчка – видиме або пальповане новоутворення у вигляді ущільнення різних розмірів. Однак симптоми раку яєчок у чоловіків не обмежуються одним лише ущільненням. Пухлина яєчок найчастіше зустрічається у чоловіків до 44 років й успішно діагностується у віці від 20 до 40 років. Урологи стверджують, що дане захворювання практично завжди можна вилікувати на 1 і 2 стадії (95% пацієнтів зі 100% одужують, важливо лише виявити його на ранній стадії розвитку). Ось чому так важливо знати симптоми раку яєчок і вміти самостійно їх виявити.

Діагностика раку яєчок

Урологи Клініки Святого Миколая акцентують на 5 ознаках, про які ви можливо не знаєте, але вони грають важливу роль у діагностиці раку яєчок:

Урология

1. Відчуття тяжкості або тиску в мошонці.

2. Зміна розмірів або щільності ураженого яєчка. Чоловіки можуть скаржитися, що уражене яєчко останнім часом стало більш щільним або, що зустрічається рідше, стало м’якше і менше у розмірах. Іноді ці ознаки виявляє статевий партнер.

3. Набряки нижніх кінцівок або біль у попереку і задишка. Збільшення заочеревинних лімфатичних вузлів (метастаз), що призводить до набряку нижніх кінцівок і болю в ногах.

4. Гінекомастія – патологічне збільшення і біль в грудях у чоловіків нерідко є симптомом раку яєчка. Деякі гормонально активні пухлини можуть секретувати високий рівень хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ), який стимулює ріст грудей.

5. Біль у попереку і задишка. Больові відчуття в спині можуть свідчити про те, що відбувається здавлення корінців нервів збільшеними лімфатичними вузлами заочеревинного простору. Задишка може сигналізувати про те, що рак поширився на легені.
Урология

Фактори ризику

До факторів ризику можна віднести:

  1. Крипторхізм
  2. Спадковість
  3. Атрофія яєчка
  4. Травма
  5. Радіація, випромінювання

Серед іншого нерідко зустрічаються шлунково-кишкові симптоми, втрата маси тіла, діарея, а іноді у черевній порожнині при пальпації вдається виявити новоутворення. Значно рідше пацієнти скаржаться на біль у кістках. Він є наслідком метастазування первинної пухлини у скелет. Якщо метастази зачіпають ЦНС, пацієнта турбують симптоми підвищеного внутрішньочерепного тиску, епілептиформні припадки або інші неврологічні ускладнення.

Також слід взяти до уваги, що якщо ви часто страждаєте запальними процесами в області мошонки – епідидимітамі, орхітамі, які не зникають при призначенні адекватної антибактеріальної терапії, – це теж є «червоним прапорцем».

Хочеться нагадати про те, що якщо ви виявили у себе хоч одну з перерахованих вище ознак, терміново зверніться до лікаря-уролога Клініки Святого Миколая для кваліфікованої діагностики. Особливо важливо це пам’ятати тим, у кого є спадкова схильність до злоякісних новоутворень.

Пам’ятайте, що будь-яке захворювання, особливо злоякісне, легше піддається терапії на ранніх стадіях! Довіряйте досвідченим фахівцям Клініки Святого Миколая і будьте здорові!

Стаття написана урологом Клініки Святого Миколая