Аналіз на антитіла до тиреоглобуліну АТТГ у Запоріжжі

Здати біохімічний аналіз крові на антитіла до тиреоглобуліну (АТТГ) у лабораторії Клініки Святого Миколая

Тиреоглобулін – це гормон, який виробляється щитовидною залозою та регулює синтез інших гормонів щитовидки (Т3 та Т4). При деяких аутоімунних порушеннях організм може сприймати тиреоглобулін як чужорідну речовину та включати механізми захисту для боротьби з ним – вироблення антитіл. Ці антитіла порушують процес вироблення ТГ, що у свою чергу перешкоджає нормальному синтезу тиреоїдних гормонів. Даний стан відбивається на роботі всіх систем організму – серцево-судинної, дихальної, травної тощо.

Показання до здачі АТТГ

Аналіз на наявність антитіл до тиреоглобуліну призначається за підозри на захворювання залози:

  • Поява характерних симптомів – офтальмопатії, тахікардія, порушення серцевого ритму, невмотивоване схуднення або набір ваги, підвищена стомлюваність, збільшення розмірів, структури щитовидки
  • Системні аутоімунні захворювання, які можуть залучати до процесу щитовидну залозу (системний червоний вовчак, склеродермія, дерматоміозит, цукровий діабет 1 типу)
  • Порушення репродуктивної функції у жінок при підозрі на зв’язок патології із синтезом АТТГ
  • Симптоми захворювань щитовидки у вагітних

Також аналіз проводять для контролю стану пацієнтів, які перенесли видалення пухлини щитовидної залози

Підготовка до дослідження

Спеціальної підготовки для проведення аналізу на АТТГ не потрібно. Тест краще здавати в першій половині дня, витримавши 4 години після останнього пройому їжі (але це не обов’язкова вимога).

Також перед дослідженням потрібно проконсультуватися у лікаря і якщо ви приймаєте будь-які препарати обговорити можливість їх відміни. У разі, коли перервати курс лікування неможливо, обов’язково повідомте лікаря про ліки, що приймаються, і він врахує це при інтерпретації аналізу.

За 30-60 хвилин варто утриматися від куріння, за добу від прийому алкоголю. На результати дослідження також можуть вплинути:

  • Нещодавно проведене УЗД щитовидної залози
  • Вплив на щитовидку ззовні (радіотерапія, оперативні втручання)
  • Прийом ряду лікарських препаратів – тиреоїдних гормонів, йодовмісних засобів, гормональних контрацептивів, медикаментів, що впливають на характер імунної реакції (цитостатики, імуносупресори)

При проведенні тестів для контролю динаміки стану щитовидної залози або ефекту від терапії, що проводиться, рекомендується проходити обстеження за однакових умов: в один і той же час, в тій же лабораторії і із застосуванням одного і того ж методу визначення АТТГ.

АТТГ: норма у крові

Лаборатория КСМ

Референтні значення АТТГ у сироватці крові – 0-115 МО/мл. Кількість антитіл не обов’язково вказує на тяжкість перебігу захворювання, значення несуть інформативність тільки для лікаря і самі по собі не є діагнозом. Інтерпретацією результатів займається досвідчений спеціаліст-ендокринолог, який комплексно підходить до оцінки стану, враховуючи різні фактори (анамнез, симптоматику, дані інших обстежень).

Розшифровка результатів аналізу

Серед можливих причин підвищення концентрації АТТГ у сироватці найбільше значення мають:

  • Тиреоїдити різного генезу (Хашімото, гранулематозний, підгострий)
  • Дифузний токсичний зоб, вузловий зоб
  • Ідіопатичний (з неясною причиною розвитку) гіпотиреоз
  • Пухлини щитовидки
  • Аутоімунні патології (ВКВ, цукровий діабет 1 типу)
  • Деякі генетичні захворювання (синдром Дауна, Клайнфельтера, Шерешевського-Тернера)

Знижені результати аналізу на антитіла до тиреоглобуліну клінічної значимості немає, оскільки в здорової людини вони не повинні вироблятися зовсім. Допускається незначне підвищення АТ-ТГ у жінок під час постменопаузи.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта