Аналіз на С-реактивний білок у Запоріжжі

Здати аналіз на С-реактивний білок у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

Запальні процеси запускають в організмі каскад реакцій – вивільнення гормонів, медіаторів, зміну складу крові та появу у ній різних фракцій. Однією з таких є С-реактивний білок (СРБ). Виробляється він клітинами печінки у відповідь на потрапляння в організм чужорідних антигенів, системних хвороб, аутоімунної патології. Ц-реактивний білок сильно корелює з активністю запального процесу – що вища його концентрація у крові, то активніше ушкодження тканин. Аналіз крові на С-реактивний білок допомагає встановити стадію процесу, підібрати відповідну тактику подальшого обстеження та терапії.

Підготовка до дослідження

Здавати аналіз на С-реактивний білок краще вранці натщесерце (після 8-10 годинного голодування). Не рекомендується також пити соки, солодкі газовані напої, чай та каву. Вранці можна випити склянку води.

За 1-2 дні рекомендується виключити із раціону жирну, смажену їжу, алкоголь.

За 2-3 дні до дослідження варто виключити стресові ситуації, фізичну перенапругу. Після консультації з лікарем вирішується можливість відміни лікарських препаратів (якщо пацієнт приймає).

Курити можна не пізніше як за 30 хвилин до дослідження. Перед аналізом також не рекомендується проходити фізіотерапевтичні процедури (УЗД, рентген, ректальне/гінекологічне дослідження тощо).

С-реактивний білок: норма у крові

У крові здорової людини СРб не визначається зовсім або присутній у мінімальному титрі.

Нормальними вважаються значення 0,4 мг/л. Вміст до 5 мг/л також може вважатися нормою у певних ситуаціях – показники оцінює лікар в індивідуальному порядку для кожного конкретного випадку.

Відхилення від норми

Аналіз крові на СРб дуже інформативний, тому що концентрація білка в крові зростає на ранньому етапі захворювання та повністю відображає його перебіг. Тому С-реактивний білок використовується також для контролю ефективності терапії – досить швидко (протягом першої доби) після покращення стану показник знижується.

Лаборатория КСМ

Ц-реактивний білок може підвищуватися при:

  • Гострі вірусні/бактеріальні інфекції
  • Загострення хронічних хвороб
  • Травмах, опіках, обмороженнях, після хірургічних втручань чи інвазивних процедур
  • Гострий інфаркт міокарда
  • Порушення гормонального фону
  • Надлишкової маси тіла
  • Злоякісні пухлини, метастази

Також на показники можуть вплинути вагітність, менструація, інтенсивні фізичні навантаження, прийом гормональних контрацептивів або замісна гормональна терапія, куріння, стрес, НПЗЗ та інших ліків.

С-реактивний білок: ціна аналізу

Аналіз крові на С-реактивний білок у Клініці Святого Миколая – це максимально точні результати за короткий термін. Результати дослідження будуть готові протягом 1 робочого дня. Вартість аналізу складає 90 гривень.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта