Здати аналіз на оцінку інсулінорезистентності у Запоріжжі

Біохімічний аналіз на індекс HOMA у лабораторії Клініки Святого Миколая

Аналіз на інсулінорезистентність є найпоширенішим методом діагностики при підозрі захворювання, що супроводжується порушенням вуглеводного обміну. Інсулінорезистентність знижує чутливість тканин організму до гормону, як наслідок підшлункова залоза починає виробляти більше інсуліну і виникає низка порушень із розвитком супутніх патологій.

Підготовка до дослідження

Виконання рекомендацій щодо підготовки до дослідження впливає на якість результатів, тому необхідно ретельно дотримуватися нижченаведених правил, щоб отримати максимально точні дані.

Підготовка до здачі аналізу на індекс НОМА:
 1. Забір біоматеріалу виконується з ранку строго натще (перерва в їжі повинна становити не менше 10 годин), дозволяється пити очищену негазовану воду
 2. За добу до аналізу обмежте споживання жирної, смаженої їжі, гострого, солоного
 3. За 72 години виключіть прийом алкоголю
 4. Якщо ви приймаєте якісь лікарські препарати, проконсультуйтеся з лікарем про можливість їх скасування. Якщо такої можливості немає, повідомте лікаря про ліки і фахівець врахує це при розшифровці аналізу
 5. Намагайтеся уникати стресів, фізичних навантажень напередодні
 6. За пару годин до аналізу не куріть

Індекс НОМА: норма у крові

Інсулін – це пептидний гормон, який синтезується у клітинах підшлункової залози та бере участь у транспорті глюкози всередину клітин. Гормон також активує гліколіз (розщеплення жирів) та синтез глікогену в печінці. В нормі інсулін виробляється в такій кількості, скільки глюкози надходить в організм – клітини підшлункової залози реагують на концентрацію цукрів у крові та виробляють достатню кількість гормону.

Індекс інсулінорезистентності розраховується за спеціальною формулою: інсулін крові натще х глюкозу крові натще/22,5. Індекс НОМА у здорової людини не перевищує 2,7.

Наприклад, якщо натще глюкоза становить 5,2 ммоль/л, а інсулін – 6,0 мкМО/мл, HOMA-IR =1,4 – це норма.

Результати аналізу на інсулінорезистентність відхиляються від показників норми у разі порушення вуглеводного обміну. У такому разі рецептори перестають «бачити» гормон, його кількість у крові збільшується, а глюкоза не може проникнути всередину клітини та її концентрація також зростає. Це провокує ще більше вивільнення інсуліну, що зрештою призводить до низки захворювань.

Розшифровка результатів аналізу

Якщо виявлено відхилення від норми під час аналізу на інсулінорезистентність, інтерпретацією результатів займається лікар-ендокринолог. Лікар визначає можливу причину підвищення індексу НОМА та при необхідності призначає подальше обстеження. Можливі причини підвищеної інсулінорезистентності:

Лаборатория КСМ
 • Цукровий діабет 2 типу
 • Метаболічний синдром
 • Полікістоз яєчників
 • Хронічна ниркова недостатність
 • Патологія печінки (жировий гепатоз, гепатити)
 • Серцево-судинні захворювання (ІХС, інсульт)
 • Патологія надниркових залоз
 • Захворювання гіпофізу
 • Інфекційні захворювання
 • Онкологія

Знижених результатів аналізу на індекс НОМА клінічного значення не мають.

Індекс НОМА: ціна аналізу

Вартість аналізу на індекс НОМА у Клініці Святого Миколая – 230 гривень. Терміни готовності результатів – 1 робочий день.

При необхідності в лабораторії Клініки Святого Миколая ви можете здати всі додаткові дослідження, а потім отримати консультацію фахівців клініки, складання індивідуального плану діагностики та лікування.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта