Ліпідограма у Запоріжжі

Комплексне дослідження ліпідного обміну у Клініці Святого Миколая. Діагностика порушень ліпідного обміну, оцінка ризику розвитку атеросклерозу та ІХС

Ліпідограма – дослідження, що дає інформацію про ліпідний склад крові. Вона в першу чергу вказує на ризик виникнення серцево-судинних захворювань, що дозволяє його коригувати. Ліпідний профіль важливо періодично здавати всім, щоб у динаміці контролювати обмінні процеси організму. Особливо дослідження несе цінність для тих, у кого найближчі родичі страждають на серцево-судинні хвороби. Своєчасна діагностика – запорука успішного лікування!

Показники ліпідного обміну: що до них входить

Аналіз крові на ліпідограму включає:

 • Загальний холестерин (ХС) – головний ліпід організму. Його норма у крові становить до 5,2 ммоль/л
 • Тригліцериди (ТГ) – нейтральний жир. Норма – до 1,7 ммоль/л
 • Ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ, LDL-холестерин) – комплекс молекул, що доставляє холестерин до тканин. Його називають «поганим» холестерином, оскільки він підвищує ризик утворення бляшок у судинах. Оптимум ЛПНЩ від 2,6 до 3,3 ммоль/л.
 • Ліпопротеїни високої щільності (ЛПЗЗ, HDL-холестерин) – “хороші” молекули. Даний вид ліпопротеїнів знижує ризик утворення проблем із серцево-судинною системою. Його норма у крові – 1,2-2,7 ммоль/л, залежить від віку, статі, характеру харчування тощо.
 • Ліпопротеїни дуже низької щільності (ЛПДНЩ) – «нейтральні» речовини. До атеросклерозу вони не мають великого відношення, а несуть транспортне значення.
 • Коефіцієнт атерогенності (КА) – показник, що вказує на рівень розвитку атеросклерозу (відкладення жиру на стінках судин). Розраховується за спеціальними формулами шляхом математичних обчислень. Норма не більше 2-3.
 • Аполіпопротеїни. Бувають двох видів – апо-А та апо-В. Перші пов’язані з ЛПВЩ, а другі з ЛПНЩ

Підготовка до дослідження

Приходячи на дослідження, хочеться одержати максимально точні результати. Ліпідний профіль крові – показник, досить чутливий до зовнішніх умов: це стосується не лише харчування, а й емоційного фону, фізичної активності, прийому ліків. Щоб отримати точні показники, важливо правильно підготуватися до аналізу. Для цього:

 1. Здавайте аналіз крові на ліпідограму вранці натще, після 8-10 годинного голодування. Дозволяється вживання чистої негазованої не мінеральної води.
 2. За пару годин до забору біоматеріалу постарайтеся заспокоїтись, уникати стресів та фізичної перенапруги.
 3. Напередодні обмежте фізичну активність – виключіть тренування, фітнес, біг тощо.
 4. За 48 годин відмовтеся від алкоголю, а за 2-3 години – від куріння.
 5. Харчування кардинально міняти не варто, адже лікареві важливо розуміти, як протікає жировий обмін у звичних умовах. Єдине, що не варто переїдати і зловживати жирною їжею напередодні.

Розшифровка результатів аналізу

Інтерпретація результатів аналізу на ліпідограму здійснюється лише лікарем. Фахівці Клініки Святого Миколая надають грамотні розгорнуті висновки для складання подальшого алгоритму дій.

Лаборатория КСМ

Можливі причини підвищення концентрації холестерину крові:

 • Неправильний характер харчування
 • Малорухливий спосіб життя
 • Надмірна маса тіла
 • Куріння, вживання алкоголю
 • Цукровий діабет
 • Гіпертонічна хвороба
 • Спадкові дисліпідемії
 • Патологія печінки

Також на результати можуть впливати період менопаузи, вагітність.

Ліпідограма крові: ціна аналізу

Вартість дослідження у Клініці Святого Миколая – 200 гривень. Готові результати з висновком лікаря ви отримаєте вже через 1 робочий день. За потреби комплексного обстеження, додаткові аналізи ви також можете здати на базі Клініки Святого Миколая.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта