Здати аналіз на Helicobacter pylori у Запоріжжі

Біохімічний аналіз на хелікобактер пілорі в лабораторії Клініки Святого Миколая

Хелікобактер (Helicobacter pylori) – бактерія, яка створює сприятливі умови та провокує розвиток гастриту, дуоденіту, виразки шлунка та ДПК у 80% випадків. Також доведено, що бактерія збільшує ризик розвитку раку шлунка. Аналіз калу на Helicobacter pylori – високочутливий, безпечний та швидкий метод дослідження, що допомагає підтвердити наявність інфекції навіть за відсутності симптомів у пацієнта.

Показання до здачі аналізу

Показаннями до виявлення хелікобактер пілорі в калі служать:

 • Симптоми гастриту/дуоденіту (нудота, блювання, печія, біль у ділянці шлунка, тяжкість після їжі, здуття живота, діарея/запор)
 • Контроль ефективності призначеної терапії у боротьбі з хелікобактерною інфекцією
 • Обтяжений сімейний анамнез (наявність у найближчих родичів раку шлунка)
 • Необхідність підтвердження повної ліквідації бактерії після пройденого курсу лікування

Підготовка до здачі калу на Хелікобактер Пілорі

Збирати кал для дослідження на хелікобактер необхідно вранці після природного акту дефекації (без використання проносних препаратів). У контейнер необхідно помістити невелику кількість калових мас і щільно закрити. Досліджуваний матеріал якнайшвидше потрібно доставити до лабораторії.

Перед збиранням біоматеріалу важливо провести гігієнічні процедури заднього проходу та зовнішніх статевих органів – підмивання теплою водою без використання мила, гелю для душу та інших засобів. Правила збирання біоматеріалу:

 • Не проводити забір калу з унітазу
 • Дефекація проводиться на чистий аркуш паперу, бавовняну тканину або чисту суху ємність (судно, нічна ваза), після чого матеріал акуратно поміщається в стерильний контейнер
 • Кал у контейнер переміщається за допомогою спеціальної ложечки, яка йде в комплекті з контейнером або звичайною ложечки, що простерилізується.
 • Слід заповнити 1 / 3 об’єму контейнера
 • Пробу не заморожувати, зберігати можна до 8 годин за температури +4-+8 градусів

Важливо за 3-4 дні відмінити прийом проносних препаратів, антибіотиків. Напередодні забору біоматеріалу потрібно дотримуватись дієти з обмеженням продуктів, що підсилюють процеси бродіння в кишечнику (кисломолочні, борошняні вироби, бобові).

Також не рекомендується збирати кров під час менструації, за наявності кровоточивих гемороїдальних вузлів, кровоточивості стінки кишки. При заборі проби уникайте попадання сечі та інших домішок у контейнер.

Розшифровка результату аналізу

Аналіз калу на Хелікобактер пілорі – якісне дослідження, а тому можливо всього 2 результати:

Лаборатория КСМ
 • Позитивний – у пацієнта є бактерія
 • Негативний – Helicobacter pylori не виявлено

Якщо аналіз показав негативний результат, але у пацієнта є симптоми гастриту, виразкової хвороби, рекомендується повторити дослідження через 2 тижні або скористатися іншими діагностичними методиками. Пройти комплексне обстеження та отримати грамотне лікування ви можете у стінах Клініки Святого Миколая!

Аналіз калу на хелікобактер: ціна

Вартість дослідження калу на антиген Helicobacter pylori – 300 гривень.

Дослідження проводиться на базі власної сучасної лабораторії, результати синхронізуються з електронною медичною карткою та будуть готові вже через 2 робочі дні. Також ми гарантуємо повну конфіденційність даних пацієнта.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта