Аналіз на глікований гемоглобін у Запоріжжі

Здати аналіз крові на глікований гемоглобін (HbA1c) у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

Глікований (глікозильований) гемоглобін (HbA1c) – хімічна сполука звичайного гемоглобіну (який міститься в еритроцитах) з глюкозою. Відповідно, що стоїть концентрація глюкози у крові, то більше її молекул зв’язуються з молекулами гемоглобіну, утворюючи міцні сполуки. Аналіз крові на глікований гемоглобін часто призначається пацієнтам з цукровим діабетом (або людям з підвищеним ризиком його розвитку) з метою оцінки ефективності лікування, ступеня ризику ускладнень, корекції терапії, подальшого обстеження.

Підготовка до дослідження

Здати аналіз на глікований гемоглобін можна у власній лабораторії Клініки Святого Миколая. Щоб отримати точні результати, важливо правильно підготуватися до дослідження:

  • Не їсти за 2-3 години до планованого аналізу
  • Виключити фізичні навантаження, емоційне перенапруження за добу
  • Не курити за 30 хвилин до забору біоматеріалу

Спеціальної дієти дотримуватися не потрібно, оскільки фахівцеві важливо оцінити рівень речовини за звичного характеру харчування.

Глікований гемоглобін: норма у крові

Рівень HbA1С у крові виражається у відсотках. Референтні значення здорової людини перебувають у межах 3-5,6%, що свідчить про нормальний обмін глюкози в організмі. Показники від 5,6 до 6% також вважаються варіантом норми – вони говорять про те, що захворювання ще не розвинулося, але пацієнт має схильність до порушення обміну цукрів, належить до групи ризику та потребує корекції способу життя.

Розшифровка результатів аналізу

Найбільше значення мають відхилення глікозильованого гемоглобіну вище за норму:

Лаборатория КСМ
  • 6,1-6,4% – високий рівень ризику розвитку цукрового діабету (порушення толерантності до глюкози)
  • 6,5-7% – наявність цукрового діабету на ранній стадії. Для підтвердження діагнозу рекомендується пройти додаткове обстеження та повторити аналіз через 3-4 місяці
  • Вище 7% – наявність цукрового діабету із серйозними порушеннями обміну цукрів, що потребує негайного звернення до ендокринолога та підбору ефективної терапії

Але варто зазначити, що підвищення рівня HbA1c не завжди свідчить про наявність діабету. Так, високий вміст речовини можливий при:

Підвищений глікований гемоглобін при вагітності може свідчити про наявність гестаційного цукрового діабету, що потребує подальшого обстеження. Інтерпретація результату у вагітних також може бути ускладнена через наявність у крові фетального гемоглобіну (плода), високий вміст якого зберігається до 6 місяців після народження.

Можуть спостерігатися і тенденції до зниження рівня глікованого гемоглобіну, що можливе при:

  • Тривалій гіпоглікемії
  • Нирковій недостатності
  • Масивній крововтраті, внутрішніх крововиливах
  • Гемолітична анемія

Оцінити справжні причини підвищення чи зниження концентрації речовини може лише лікар. Тому не варто займатися самодіагностикою та самолікуванням, а краще відразу звернутися до ендокринолога, щоб не спровокувати розвиток ускладнень.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта