Здати аналіз на антистрептолізин-О (АСЛ-О) у Запоріжжі

Біохімічний аналіз на антистрептолізин-О (АСЛ-О) у лабораторії Клініки Святого Миколая за доступною ціною

АСЛ-О (антистрептолізин-О) – фермент, що виробляється стрептококами групи А, коли вони потрапляють в організм людини. Як відповідь реакції, імунна система починає виробляти специфічні антитіла. Аналіз дозволяє визначити наявність цих антитіл до стрептолізину, встановити факт перенесеної стрептококової інфекції та зв’язок з розвитком можливих ускладнень. Це дає можливість попередити їх та уникнути наслідків.

Показання до здачі аналізу

Аналіз на стрепотолізин-О використовується з метою діагностики гломерулонефриту та ревматичної лихоманки – захворювань, що викликаються стрептококами групи А. Отже, показаннями служать їх симптоми:

 • Підвищення температури
 • Зниження працездатності
 • Підвищена стомлюваність
 • Болі в попереку, зменшення кількості сечі та зміна її забарвлення на колір «м’ясних помиїв» (характерно для гломерулонефриту)
 • Припухлість, почервоніння шкіри навколо суглобів, обмеження їхньої рухливості, біль у суглобі (характерно для ревматичної лихоманки)

Також АСЛ-О призначається для аналізу відповіді на антибактеріальну терапію, оцінки її ефективності.

Окрім іншого, дослідження може бути призначене фахівцем для діагностики інших хвороб стрептококової природи:

 • Піодермія (поява на шкірі гнійничкових висипів)
 • Скарлатина
 • Бешиха
 • Тонзиліт (ангіна)
 • Фарингіт / ларингіт / трахеїт

Підготовка до здачі аналізу на антистрептолізин-О (АСЛ-О)

Перед забором біоматеріалу рекомендуємо пройти обстеження у Клініці Святого Миколая, проконсультувавшись із лікарем. Це дозволить визначити доцільність аналізу, скласти подальшу тактику. Матеріалом для дослідження є венозна кров. Особлива підготовка до процедури не потрібна, достатньо дотримуватись простих правил:

 1. Останній прийом їжі мінімум за 8 годин.
 2. За добу відмовитись від алкоголю, обмежити вживання жирної, смаженої їжі.
 3. Виключити фізичні навантаження, емоційну перенапругу перед обстеженням.
 4. Обов’язково повідомити лікаря про препарати, що приймаються, проконсультуватися з лікарем про можливість їх відміни.

Також важливо, щоб від моменту зараження та появи симптомів інфекції минуло не менше тижня – за цей час у крові з’являється необхідний титр АСЛ-О.

Розшифровка результатів аналізу

Кількість АСЛ-О зростає через тиждень після перенесеної інфекції, поступово досягаючи максимум до 3-6 тижнів. Високі значення можуть зберігатися до півроку, а іноді до року.

Важливо проводити оцінку АСЛ-О у динаміці, виконуючи аналіз крові кожні 10-14 днів. Це дозволяє оцінювати зростає або знижується рівень речовини в крові та робити висновки про прогрес.

Референсні значення перебувають у межах 0 – 200 МО/мл.

Лаборатория КСМ

Негативний результат тесту, його значення в межах норми, виключають нещодавно перенесену стрептококову інфекцію. Особливо, якщо дослідження в динаміці через 10-14 днів показує також негативний результат.

Позитивний результат реєструється фахівцем, коли аналіз показує підвищення рівня АСЛ-О до 4-х норм і вище або наростання титру через 2 тижні, що підтверджує факт перенесеної стрептококової інфекції.

Анализ крови на антистрептолизин-О (АСЛ-О): цена

В Клинике Святого Николая сдать тест на антистрептолизин-О можно в будние дни с 7:30 до 14:00, или с 8:00 до 12:00 по выходным. Стоимость сдачи теста – 100 гривен.
Заключение специалиста и результаты будут выданы через 1 рабочий день.

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта