Аспартатамінотрансфераза (АСТ) у Запоріжжі
Аспартатамінотрансфераза - пройдіть дослідження крові на АсАТ у Клініці Святого Миколая
Своєчасно поставлений діагноз значно підвищує шанси на одужання і може врятувати життя людини. Сучасні можливості лабораторної діагностики дозволяють запідозрити практично будь-яке захворювання на ранньому етапі розвитку. Один із таких методів – аналіз крові на АСТ. Часто аналіз використовується в комплексі з дослідженням на АлАт (аланінамінотрансферазу) з метою обчислення коефіцієнта де-рітіс. Клініка Святого Миколая рада запропонувати мешканцям Запоріжжя свої послуги – обстеження на базі найсучаснішої високотехнологічної лабораторії.
Підготовка до дослідження
АСТ – один із тих аналізів крові, які здаються натще. Найзручніше це робити вранці після 8-10 годинного голоду.
За тиждень до обстеження слід відмовитися від алкоголю, за 24 години – від занять спортом, вживання жирної, смаженої їжі, гострого, солоного, маринадів, консервованих продуктів.
Після консультації з лікарем індивідуально вирішується питання про відміну деяких лікарських препаратів (особливо це стосується медикаментів, що містять екстракти валеріани, ехінацеї, вітамін А, засобів розріджують кров, антибіотиків, транквілізаторів, гормонів).
Якщо ж з якихось причин скасувати ліки не виходить, обов’язково повідомте лікаря, щоб він врахував дані при інтерпретації результатів.
АСТ: норма
Аспартатамінотрансфераза виробляється здебільшого в клітинах печінки та серцевого м’яза, бере активну участь у різних біохімічних реакціях, відповідальних за обмін амінокислот. Внаслідок складних перетворень синтезуються молекули глюкози – головного джерела живлення всім клітин.
У нормі АСТ знаходиться усередині клітин, а крові її концентрація невелика (у жінок до 31 од/л, а й у чоловіків до 38 од/л). Така відмінність зумовлено вищим ступенем активності та розвиненості м’язової маси в осіб чоловічої статі. Також показники можуть змінюватись в залежності від віку, характеру харчування, ступеня фізичної підготовки, маси тіла.
Радимо орієнтуватися на референтні значення конкретної лабораторії, де ви здаєте аналіз.
Можливі причини відхилення від норми
Коли клітина з якихось причин руйнується, фермент виходить назовні та його концентрація у крові зростає. Це може статися внаслідок:
- Інфаркту міокарда
- Недоліки кровообігу (шок, колапс, тромбоз, тромбоемболія тощо)
- Гепатита
- Некрозу гепатоцитів (цироз печінки)
- Травматичного пошкодження клітин печінки
- Жовтяниці
- Пухлини печінки, метастазів в орган
- Гострого панкреатиту
- Ішемічного чи геморагічного інсульту
- Травм розривів/хвороб м’язів
- Вагітності

Показник нижче за норму може спостерігатися при:
- Нестачі в крові вітаміну В6
- Останній стадії гепатиту, цирозу, панкреонекрозу
- Ниркової недостатності
- Повторному гемодіалізі
Пам’ятайте! Тільки лікар може визначити справжню причину зміни рівня АСТ у крові. Не займайтеся самодіагностикою та самолікуванням, оскільки це може завдати непоправної шкоди вашому здоров’ю!
Аспартатамінотрансфераза (АСТ): ціна аналізу
Здати кров на АСТ у Клініці Святого Миколая на базі сучасної лабораторії – найкраще рішення, результат аналізу буде готовий у день забору біоматеріалу, а ціна дослідження – лише 60 гривень.
Щоб отримати більш докладну інформацію про стан здоров’я, лікар може додатково призначити дослідження на АЛТ (аланінамінотрансферазу), загальний білок крові, загальний білірубін, альбумін, альфа-амілазу і т.д.