Бельгійська вакцина від дифтерії «Бустрикс» - вже у Клініці Святого Миколая!

Бельгійська вакцина від дифтерії «Бустрикс» - вже у Клініці Святого Миколая!

Дифтерія – тяжке інфекційне захворювання, спричинене дифтерійною паличкою. Під час дифтерії відбувається ураження глотки, гортані, носа та інших органів, розвивається виражена інтоксикація організму. Дифтерія небезпечна ускладненнями у вигляді уражень інших органів – серця, нирок, нервової системи.

Наразі в Україні склалась дуже небезпечна ситуація з поширенням дифтерії. Так, якщо за 9 років з 2010 по 2018 роки в Україні зареєстровано 56 хворих на дифтерію, то лише за жовтень 2019 року за даними МОЗ України дифтерія була діагностована у 19 українців.

Найефективніший спосіб профілактики дифтерії – вакцинація, що починається в ранньому дитячому віці та потребує періодичної підтримки. Ревакцинацію дорослих необхідно проводити кожні 10 років, починаючи з 26 років.

Медичні заклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я України, в іх числі й Клініка Святого Миколая, проводять безкоштовне щеплення комбінованою вакциною від дифтерії та правця, яка централізовано придбана МОЗ України за кошти державного бюджету.

В той же час, до нас постійно звертаються пацієнти, які мають бажання зробити щеплення від дифтерії виключно вакциною «Бустрикс». Йдучи назустріч побажанням наших пацієнтів, Клініка Святого Миколая розпочала щеплення вакциною «Бустрикс». Оскільки ця вакцина не закуповується за бюджетні кошти, щеплення «Бустриксом» проводиться на комерційній основі пацієнтам, які виявили таке бажання.

Властивості вакцини «Бустрикс»

«Бустрикс» належить до типу ацелюлярних очищених інактивованих вакцин. Ацелюлярна означає, що вакцина є безклітинною, що має меншу токсичність у порівнянні з аналогами. Інактивована вакцина – це вакцина з мікроорганізмом, який повністю позбавлений інфікувальної здатності, але зберігає властивості викликати імунну відповідь організму та створювати імунітет проти хвороби, від якої проводиться щеплення.

До складу вакцини «Бустрикс» входять компоненти, які формують імунітет проти дифтерії, кашлюку та правця.

Вакцина «Бустрикс» виробляється на бельгійському підприємстві «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.», яке є одним із кращих розробників і виробників вакцин у світі. На «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.» вакцини виробляються понад 60 років. За ці роки виробник вибудував бездоганну репутацію, що дає змогу компанії постачати продукцію до 170 країн світу.

Щеплення «Бустриксом» у Клініці Святого Миколая

Щоб щеплення було ефективним, медичний заклад, в якому воно проводиться, повинен мати необхідне холодильне обладнання та контрольований процес зберігання вакцин, а також відповідну кваліфікацію та рівень професійної відповідальності медичного персоналу. Клініка Святого Миколая забезпечує суворе дотримання правил холодового ланцюга при транспортуванні та зберіганні вакцин.

Безпечність та ефективність вакцинації забезпечуються обов’язковим оглядом терапевта, що передує щепленню.

Вартість щеплення комбінованою вакциною від дифтерії, кашлюку та правця «Бустрикс» бельгійського виробництва з оглядом терапевта у Клініці Святого Миколая становить 870 гривень. Кількість вакцин дуже обмежена.