Тест на COVID-19 по прильоту з-за кордону в Запоріжжі

Виконання ПЛР-тесту на COVID-19 по прильоту з-за кордону в Клініці Святого Миколая. Дострокове зняття з самоізоляції

Коронавірусна пандемія торкнулася всього світу, але є країни, рівень хворих в яких досягає величезних значень, – так звані «країни червоної зони». На цей час до них відноситься понад 68 країн і список регулярно оновлюється МОЗ. Він формується для того, щоб розуміти, чи потрібно дотримання самоізоляції при в’їзді в Україну або немає такої необхідності.

Коли і кому потрібно робити ПЛР-тест

У разі приїзду в Україну з країн, що входять до списку «зеленої» зони, не потрібно дотримуватися 2-х тижневої самоізоляції або підтверджувати відсутність хвороби за допомогою ПЛР-тесту на covid-19.

Однак якщо в’їзд здійснювався з країн «червоної» зони, то доведеться пройти 14-ти денну самоізоляцію або ПЛР-тестування на коронавірус.

Аналіз рекомендований тим, хто:

 • Повернувся з країн «червоної зони» і потенційно контактував з хворими на коронавірусну інфекцію
 • Не хоче проводити на самоізоляції 14 днів і бажає достроково її завершити у додатку «Дій вдома»

Достроковий вихід із самоізоляції

Щоб уникнути самоізоляції після прильоту з країн «Червоної зони», необхідно встановити додаток «Дій вдома» і пройти ПЛР-тестування на коронавірус у верифікованій МОЗ України лабораторії. Це правило стосується як іноземних громадян, так і українців, які приїхали з-за кордону.

Зручно, що нікуди завантажувати тест на COVID-19 після прильоту не потрібно. Алгоритм дій виглядає наступним чином:

 1. Після прибуття в Україну потрібно встановити додаток «Дій вдома» (додаток потрібно прив’язати до SIM-картки будь-якого з операторів мобільного зв’язку, але важливо вказати той номер, який ви будете вказувати при здачі ПЛР-тесту. Номери телефонів повинні збігатися)
 2. Якщо немає бажання сидіти на самоізоляції, то необхідно знайти клініку з верифікованою лабораторією (їх список є на сайті МОЗ України) і зробити тест на ковід по прильоту
 3. Заповнення згоди на обробку персональних даних. Там же потрібно вказати номер телефону, який використовувався для реєстрації у додатку «Дій вдома»
 4. Лабораторія виконає діагностику, передасть результати проведеної ПЛР-діагностики в електронну систему Центру громадського здоров’я України і вони автоматично будуть синхронізовані з сервісом «Дій вдома». Він, своєю чергою, відправить користувачеві повідомлення з результатом, і якщо він виявиться негативним, то самоізоляцію можна завершити

Якщо не здати тест на COVID-19 по прильоту, то доведеться залишатися на самоізоляції протягом двох тижнів. Додаток «Дій вдома» буде ретельно контролювати дотримання режиму.

Підготовка до здачі тесту на COVID-19 по прильоту

Забір біоматеріалу краще за все проводити у ранковий час. У Клініці Святого Миколая прийом проводиться тільки за попереднім записом, кожен пацієнт приходить у призначений час. Щоб не втрачати дорогоцінний час, ви можете записатися на здачу тесту, перебуваючи ще в іншій країні або в літаку, щоб по приїзду відразу ж пройти діагностику. Напередодні здачі тесту на ковід по прильоту пацієнтам слід дотримуватися наступних рекомендацій:
Тестирование на ковид
Тестирование на ковид
 • За 2–4 години до взяття мазка відмовитися від їжі та пиття, паління, жуйок і цукерок
 • За 2–4 години до маніпуляції не використовувати лікарські розчини у порожнині ротоглотки, носа, в тому числі виключити промивання сольовими розчинами
 • За добу до аналізу відмовитися від алкоголю
Дотримання правил підготовки дає можливість отримати точні результати й уникнути перездачі тесту.

Термін видачі результату тесту

Готовність ПЛР-тестів:

 • Якщо ви пройшли діагностику з 8:00 до 11:00, то результат буде готовий у той же день після 17:00
 • Якщо тест проводився після 11:00, аналіз буде доступний на наступний день після 17:00

Нагадуємо, що за результатами не потрібно приїжджати, вони автоматично «підтягнуться» у додаток і при негативному результаті самоізоляція буде завершена.

Слід зазначити, що зробити тест на ковід по прильоту можна не в будь-якій лабораторії, а тільки у певних. Це потрібно враховувати, адже тільки верифіковані Центром громадського здоров’я МОЗ України лабораторії можуть синхронізувати дані з електронною системою. Результати ПЛР-тестів, які виконуються в Єдиному центрі тестування на COVID-19 в Клініці Святого Миколая, синхронізуються з електронною базою МОЗ України.

Єдиний центр тестування на Covid-19 Клініки Святого Миколая розташований в самому центрі м. Запоріжжя – на вул. Святого Миколая, 53, біля головного корпусу клініки. Праворуч від Клініки, поруч із приміщенням охорони, знаходиться окрема будівля для забору біоматеріалу. Дотримані всі правила безпеки як для лікарів, так і для пацієнтів.

Чому варто звернутися в Клініку Святого Миколая

 • Зручний графік: здати ПЛР-тест на covid-19 по прильоту з-за кордону можна за попереднім записом щодня з 8:00 до 14:30
 • Швидкість виконання тестування – видача результатів «день у день»
 • Відсутність черг і контакту з потенційними зараженими – забір матеріалу виключно за попереднім записом на певний час
 • Забір і транспортування біоматеріалу відповідно з усіма вимогами і стандартами
 • Дотримання всіх правил безпеки відповідно до стандартів МОЗ України
 • При необхідності – видача результатів ПЛР-тесту українською та англійською мовами без доплати, а також відображення їх в особистому електронному кабінеті

Зручності для відвідувачів Клініки Святого Миколая

Власна парковка

Оплата карткою

Онлайн-запис

Аптека в будівлі

Своя лабораторія

Електронна медкарта